Na co można wykorzystać bon turystyczny? Nie wszędzie nim zapłacisz

Jak aktywować bon turystyczny? To naprawdę proste i zajmie ci tylko chwilę. Bonem turystycznym zapłacisz za hotele i atrakcje turystyczne na terenie Polski. Na co można wykorzystać bon turystyczny? Do kiedy można składać wniosek o bon turystyczny? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Polski Bon Turystyczny jest wsparciem dla wielu rodzin. Łączna suma jaką wykorzystano do realizacji atrakcji przy wykorzystaniu tej formy wspracia przekroczyła kwotę miliarda złotych. Z bonu skorzystało już 4 miliony dzieci, a dla 1/4 z nich był to pierwszy rodzinny wypoczynek poza domem

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Jak aktywować bon turystyczny krok po kroku? Instrukcja

Aby aktywować bon turystyczny, zaloguj się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl.

Jeśli nie masz jeszcze konta, musisz się zarejestrować. Zrobisz to za pomocą profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub przez bankowość internetową. Po zarejestrowaniu się na platformie wystarczy się zalogować, kliknąć zakładkę "Ogólny" i przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny" → "Mój bon". Uzupełnij dane: podaj adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Bon turystyczny zostanie wysłany w formie 16-cyfrowego kodu na podany przez ciebie numer telefonu lub adres e-mail. 

Na co można wykorzystać bon turystyczny? 

Jak czytamy na stronie internetowej, bon można wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w hotelu, pensjonacie lub ośrodku wczasowym, pobytu na kolonii lub obozie, a także opłacić nim atrakcje turystyczne np. spływ kajakowy, wejście do Energylandii, aquaparku lub muzeum. Warto jednak najpierw sprawdzić, czy dany obiekt przyjmuje płatność bonem turystycznym. Lista wszystkich obiektów, które honorują płatność bonem turystycznym, dostępna jest na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Do kiedy można składać wniosek o bon turystyczny?

Nie trzeba składać wniosków o bon turystyczny. Wystarczy aktywować go przez PUE ZUS. Aktywować i wykorzystać bon możesz do końca marca 2022 roku. 

Więcej o: