Bon turystyczny dla emerytów 2021 - na co można go wykorzystać? Poznaj termin

Ten rodzaj wsparcia finansowego pomógł już wielu Polakom podczas planowania wakacyjnego wypoczynku. Bon turystyczny przysługuje obecnie rodzinom z dziećmi, ale już niedługo będą mogli z niego skorzystać także przedstaiwciele najstarszej części społeczeństwa.

Bon turystyczny przyczynił się do poprawy sytuacji sektora turystycznego. Wiele rodzin z dziećmi udało się na wypoczynek, którego koszty pokrył między innymi ten typ wsparcia finansowego. Emeryci i renciści również mogą skorzystać z bonu, ale jeszcze nie w tym momencie. Kiedy będą mogli pojechać na wakacje?

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Bon turystyczny 1000 zł. Czy uratuje wakacje 2020? "Ważniejsze byłoby obniżenie podatków"

Na co można wykorzystać bon turystyczny? 

Ten rodzaj wsparcia wynosi 500 zł na każde dziecko, zaś w przypadku potomstwa zmagającego się z niepełnosprawnością - 1000 zł. Bon turystyczny może być formą zapłaty za nocleg w hotelu czy pensjonacie, transport oraz inne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Dziecko musi być obecne podczas realizowania usługi. Jakie miejsca akceptują płatność bonem? Lista znajduje się tutaj

Bon turystyczny dla emerytów 2021 - od kiedy seniorzy mogą wyjechać na wakacje?

Dofinansowanie z racji Polskiego Bonu Turystycznego mogłoby otrzymać nawet 9 milionów seniorów! Senator Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z Super Expressem skomentował sprawę następująco:

To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia

Seniorzy wyjadą na wakacje poza sezonem, ponieważ bon turystyczny dla najstarszej części społeczeństwa będzie obowiązywał od 1 września 2021 do 31 marca 2022 roku.

Więcej o: