Bon turystyczny dla emerytów 2021 - na co można go wykorzystać? Poznaj termin

Ten rodzaj wsparcia finansowego pomógł już wielu Polakom podczas planowania wakacyjnego wypoczynku. Bon turystyczny przysługuje obecnie rodzinom z dziećmi, ale już niedługo będą mogli z niego skorzystać także przedstaiwciele najstarszej części społeczeństwa.

Bon turystyczny przyczynił się do poprawy sytuacji sektora turystycznego. Wiele rodzin z dziećmi udało się na wypoczynek, którego koszty pokrył między innymi ten typ wsparcia finansowego. Emeryci i renciści również mogą skorzystać z bonu, ale jeszcze nie w tym momencie. Kiedy będą mogli pojechać na wakacje?

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Bon turystyczny 1000 zł. Czy uratuje wakacje 2020? "Ważniejsze byłoby obniżenie podatków"

Na co można wykorzystać bon turystyczny? 

Ten rodzaj wsparcia wynosi 500 zł na każde dziecko, zaś w przypadku potomstwa zmagającego się z niepełnosprawnością - 1000 zł. Bon turystyczny może być formą zapłaty za nocleg w hotelu czy pensjonacie, transport oraz inne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Dziecko musi być obecne podczas realizowania usługi. Jakie miejsca akceptują płatność bonem? Lista znajduje się tutaj

Bon turystycznyNa co można wykorzystać bon turystyczny? Nie wszędzie nim zapłacisz

Bon turystyczny dla emerytów 2021 - od kiedy seniorzy mogą wyjechać na wakacje?

Dofinansowanie z racji Polskiego Bonu Turystycznego mogłoby otrzymać nawet 9 milionów seniorów! Senator Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z Super Expressem skomentował sprawę następująco:

To nie powoduje żadnych wydatków z budżetu państwa. Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystała zaledwie jedna czwarta uprawnionych, czyli są zabezpieczone środki do wykorzystania przez seniorów. Rozszerzenie programu nastąpi we wrześniu, więc emeryci i renciści pojadą na wczasy po sezonie turystycznym, kiedy jest taniej i gdy branża turystyczna potrzebuje wsparcia

Seniorzy wyjadą na wakacje poza sezonem, ponieważ bon turystyczny dla najstarszej części społeczeństwa będzie obowiązywał od 1 września 2021 do 31 marca 2022 roku.

EmeryturyKiedy prezydent podpisze emerytury stażowe? Posłowie domagają się przyspieszenia prac

Więcej o: