Kiedy składać wniosek o 500 plus 2021? Wypłata tylko dla zaszczepionych budzi kontrowersje

Program "Rodzina 500 plus" pomógł już wielu polskim rodzinom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji finansowej. 500 zł przypada bowiem na każde dziecko poniżej 18. roku życia i nie jest uzależnione od wysokości dochodu rodziców. Czy ten rodzaj wsparcia należy się tylko zaszczepionym?

Z 500 plus mogą korzystać rodziny z dziećmi oraz emeryci i renciści, jeśli spełniają odpowiednie warunki. Pojawił się pomysł wypłacania tego świadczenia tylko w przypadku zaszczepionych rodzin. Część społeczeństwa jest oburzona tą informacją.

Zobacz wideo 500 plus. Ważna zmiana terminu składania wniosków

Zmiany w 500 plus: pomoc finansowa tylko dla zaszczepionych?

Czy zasady programu "Rodzina 500" ulegną zmianie? Poseł Tomasz Lenz w rozmowie dla Polsat News ustosunkował się do tematu następująco:

 – Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne – te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić – dla swojego dobra 

Poseł podkreślił, że świadczenie 500 plus dla zaniezaszczepionych powinno zostać wstrzymane, a nie zabrane.

Emeryci Bon turystyczny dla emerytów 2021 - na co można go wykorzystać? Poznaj termin

Kiedy składać wniosek o 500 plus 2021? Warto pamiętać o terminie

Tego typu dokument należy składać co roku. Termin wypłaty 500 plus jest uzależniony od daty złożenia wniosku. Im wcześniej dopilnujemy tej formalności, tym szybciej dostaniemy pomoc finansową. Wsparcie jest wypłacane w ciągu czterech ostatnich dni roboczych każdego miesiąca. Co zrobić, aby je otrzymać? Wniosek można złożyć następującymi drogami:

  • za pośrednictwem portalu Emp@tia,
  • przy pomocy bankowości elektronicznej,
  • przez Portal Usług Elektronicznych ZUS.

Przy nowonarodzonych dzieciach można starać się o 500 plus w ciągu trzech miesięcy od daty przyjścia na świat potomstwa. Osoby, które złożyły wniosek do końca lipca mogą spodziewać się wypłaty do 31 sierpnia 2021.

Urlop bezpłatny Urlop bezpłatny a ubezpieczenie. Sprawdź, zanim zdecydujesz się na bezpłatny urlop

Więcej o: