Dobry Start - dla kogo? Uważaj na termin. Możesz nie otrzymać wsparcia przed rozpoczęciem roku szkolnego

Czym jest program Dobry Start? To inaczej pomoc w edukacji dzieci. Na pieniądze mogą liczyć uczniowie, ale nie wszyscy. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dodatkową gotówkę? Przy składaniu wniosku warto zwrócić uwagę na termin.

Ten program zdążył już pomóc wielu uczniom, którzy z otrzymanych środków mogli skompletować wyprawkę szkolną. Dla kogo dokładnie stworzono 300 plus i dlaczego nie każdy otrzyma środki przed rozpoczęciem roku szkolnego? Odpowiedź poniżej.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Dobry Start - dla kogo? Poznaj warunki

Na pomoc finansową z tego programu mogą liczyć uczniowie do 20 oraz do 24 roku życia - drugi wariant dotyczy osób dotkniętych niepełnosprawnością. O świadczenie może wystąpić rodzic, opiekun, rodzina zastępcza, dyrektor placówki, w której przebywa dziecko lub pełnoletni uczeń, który samodzielnie się utrzymuje. Dochód nie ma znaczenia przy składaniu wniosku o 300 plus.

Stoją od lewej: Maria Sajdak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann Sportowcy walczą w Tokio nie tylko o medale. Kto otrzyma emeryturę olimpijską?

Dobry Start 300 wniosek online: jak otrzymać świadczenie?

Od 2021 roku ten rodzaj wsparcia finansowego wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W celu złożenia wniosku o 300 plus należy posłużyć się bankowością elektroniczną, platformą PUE ZUS lub portalem Emp@tia. Tego wniosku nie można złożyć stacjonarnie. Pieniądze przychodzą na podane konto bankowe. Kto otrzyma wsparcie przed rozpoczęciem roku szkolnego?

900 plus zastąpi 500 plus? (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy można złożyć wniosek o 500 plus? Ten warunek budzi oburzenie

Dobry Start - dlaczego warto pilnować terminu?

Data złożenia wniosku ma ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie od terminu uzależniona jest wypłata świadczenia. Przykładowo: jeśli rodzina rodzina złoży wniosek do końca sierpnia to otrzyma wsparcie finansowe maksymalnie do 30 września. Wnioski złożone we wrześniu, w październiku lub listopadzie zostaną rozpatrzone w ciągu dwóch miesięcy. Uwaga: można ubiegać się o ten rodzaj świadczenia do 30 listopada 2021 roku.

Więcej o: