Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021. "Nie mam już chęci ani siły do pracy"

Wielu Polaków z niecierpliwością wypatruje terminu wprowadzenia emerytur stażowych. Kiedy będzie można spodziewać się zmian? Do tej pory obietnice wyborcze Andrzeja Dudy nie zostały spełnione. Posłowie domagają się postępu w sprawie.

Nie tylko seniorzy nie mogą doczekać się wprowadzenia emerytur stażowych. Oczekują przejścia na odpoczynek po przepracowaniu określonej liczby lat. Ile jeszcze trzeba będzie czekać na wprowadzenie zmian? Jakie są szanse na realizację emerytur stażowych? Poznaj najnowsze informacje w sprawie.

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021 - posłowie pragną zmian

Emerytury stażowe przysługiwałyby kobietom ze stażem pracy wynoszącym minimum 35 lat oraz mężczyznom, którzy przepracowali co najmniej 40 lat. Drugi warunek, który upoważnia do pobierania tego rodzaju świadczenia to posiadanie kapitału pozwalającego na wypłatę wynoszącą co najmniej tyle, co minimalna emerytura. Ten pomysł pozostał jedynie niespełnioną obietnicą, dlatego też "Solidarność" wzięła sprawy w swoje ręce i zbiera podpisy pod swoim projektem. Wiele osób wypatruje terminu realizacji projektu, co widać po komentarzach ze strony naszych czytelników.

Mam 57 lat i 43 lata pracy. Dodam ciężkiej pracy. Nie mam już chęci ani siły do pracy. Chcę jeszcze kilka lat pożyć, by nacieszyć się wnukami.

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości 2021 - apel do prezydenta

Posłowie i związkowcy apelują w sprawie emerytur stażowych:

Apeluję do prezydenta, prezesa Kaczyńskiego i premiera o jak najszybsze wprowadzenie emerytur stażowych. Proszę nie przygotowywać nowych projektów, bo są już gotowe co najmniej cztery: OPZZ-u, "Solidarności", Lewicy i PSL-u - mówił w Sejmie wiceprzewodniczący OPZZ Sebastian Koćwin.

Bój o emerytury stażowe nadal trwa i nikt nie ma pewności, czy projekt przejdzie do realizacji.

Więcej o: