Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Dzięki niemu zaoszczędzisz na wakacjach

Obecnie z Polskiego Bonu Turystycznego korzysta mnóstwo polskich rodzin. Nic dziwnego, ponieważ sierpień jest dla dzieci ostanim miesiącem wakacji. Jak działa bon turystcyzny i ile wynosi? Odpowiadamy.

Bon turystyczny umożliwił wielu Polakom wymarzony, wakacyjny wyjazd. Tę formę wsparcia można aktywować w bardzo prosty sposób. Na co można wykorzystać bon turystyczny? Lista wszystkich obiektów akceptujących płatność bonem jest dostępna poniżej.

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?

Jak działa bon turystyczny? Sprawdź komu przysługuje

Bon turystyczny to inaczej forma wsparcia finansowego dla polskich rodzin z dziećmi, seniorów (od początku września 2021) oraz sektora turystycznego. Na każde dziecko przypada 500 zł lub 1000 zł, jeśli potomstwo zostało dotknięte niepełnosprawnością. To pomoc przyznawana bez względu na dochód rodziny. Czy bon turystyczny jest jednorazowy? Tak, można z niego skorzystać tylko raz.

ocet na mszyce Domowe sposoby na mszyce. Dzięki tym recepturom wygrasz walkę ze szkodnikami

Gdzie złożyć wniosek o bon turystyczny?

W tym celu należy zalogować się na swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS na stronie www.zus.pl. W przypadku braku konta należy dokonać rejestracji za pomocą profilu zaufanego, podpisu elektronicznego lub przez bankowość elektroniczną. Po rejestracji należy nacisnąć zakładkę "Ogólny", a następnie "Polski Bon Turystyczny" oraz "Mój bon". Następnie podajemy adres mailowy i numer telefonu. Bon turystyczny przychodzi w postaci 16-cyfrowego kodu, który trzeba przedstawić w wybranym obiekcie. 

Patricia Kazadi szczerze o swojej chorobie i body shamingu. Fanki: 'To koszmar z dzieciństwa' (zdjęcie ilustracyjne) Patricia Kazadi o swojej chorobie i body shamingu. Fanki: "Koszmar z dzieciństwa"

Na co można wykorzystać bon turystyczny?

Bonem turystycznym można zapłacić za pobyt w hotelu, pensjonacie, za transport i atrakcje na terenie naszego kraju. Dzięki niemu można pozwolić sobie na spływ kajakowy lub wizytę w Energylandii. Jak sprawdzić czy dany obiekt realizuje płatność bonem? Lista wszystkich miejsc znajduje się pod tym adresem. 

Więcej o: