Emerytury stażowe nowości 2021 - kiedy nadejdą zmiany? Posłowie apelują

Seniorzy są zniecierpliwieni. Wielu Polaków wypatruje terminu wprowadzenia w życie projektu, który jak na razie jest niespełnioną obietnicą wyborczą Andrzeja Dudy. Postępu w sprawie emerytur stażowych zaczęli domagać się posłowie.

Już nie tylko najstarsza część społeczeństwa nie może doczekać się wprowadzenia emerytur stażowych. Kiedy nadejdą zmiany? Wielu Polaków pragnie przejść wcześniej na odpoczynek po przepracowaniu określonej liczby lat. Poznaj najnowsze informacje w sprawie.

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Emerytury stażowe nowości 2021 - zmian domagają się posłowie

Na emeryturę stażową mogłyby liczyć kobiety po przepracowaniu 35 lat oraz mogliby liczyć mężczyźni ze stażem pracy wynoszącym minimum 40 lat. Drugim warunkiem upoważniającym do pobierania tego rodzaju świadczenia jest zgromadzenie kapitału umożliwiającego wypłatę wynoszącą tyle, co minimalna emerytura. W związku z brakiem zmian w tym temacie, "Solidarność" podjęła działanie. Związek zawodowy zbiera podpisy pod tym projektem.

Kiedy prezydent podpisze emerytury stażowe? Najnowsze informacje

W sprawie wprowadzenia emerytur stażowych apelują posłowie i związkowcy:

Apeluję do prezydenta, prezesa Kaczyńskiego i premiera o jak najszybsze wprowadzenie emerytur stażowych. Proszę nie przygotowywać nowych projektów, bo są już gotowe co najmniej cztery: OPZZ-u, "Solidarności", Lewicy i PSL-u - mówił w Sejmie wiceprzewodniczący OPZZ Sebastian Koćwin.

Kiedy doczekamy się wprowadzenia zmian? Bój nadal trwa i nikt nie ma pewności co do realizacji emerytur stażowych. 

Więcej o: