Emerytura po 40 latach pracy? Sprawa emerytur stażowych trwa. "Dalej będą dawać tym, co nie pracują"

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości. Sprawa możliwości przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego budzi wśród obywateli spore kontrowersje. Związkowcy apelują do prezydenta: "Proszę nie przygotowywać nowych projektów".

Emerytury stażowe to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni. Wiele ludzi, zwłaszcza seniorów, z niecierpliwością oczekuje na najnowsze informacje dotyczące możliwości przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Jak długo jeszcze będziemy musieli czekać na wprowadzenie zmian? I czy istnieją w ogóle szanse na to, by emerytury stażowe weszły w życie?

Emerytury stażowe nowości 2021. Posłowie nawołują do zmian

Emerytury stażowe miałyby przysługiwać kobietom ze stażem pracy wynoszącym minimum 35 lat oraz mężczyznom ze stażem pracy minimum 40 lat. Istotne jest także to, że osoby te powinny posiadać kapitał, który pozwoliłby na wypłatę co najmniej tyle, ile wynosi minimalna emerytura. Pomysł ten okazał się być jedynie mrzonką, a po wyciągnięciu na tapet, przez jakiś czas zamkną się w klauzuli milczenia. „Solidarność" postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczęto zbierać podpisy pod projektem, który pozwoliłby na przejście na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Związkowcy nie chcą odpuścić tematu, a podpis można złożyć nawet dziś.

(...) Oznacza to, że jeśli w tym czasie wpłaciło się składki pozwalające na wypłatę co najmniej minimalnej emerytury, każdy będzie miał prawo dokonać wyboru, czy chce dalej pracować, czy zakończyć swoją aktywność i dzięki wypracowanemu przez lata kapitałowi przejść na zasłużony odpoczynek. Bo emerytura stażowa będzie prawem, a nie obowiązkiem – czytamy na stronie emeryturastaz.pl

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości. Apel do prezydenta

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz Solidarność na łączach z Lewicą i PSL-em apelują do prezydenta to odmrożenie sprawy emerytur stażowych. Politycy chcą włączyć ją do porządku obrad. W maju prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że liczy na wprowadzenie emerytur stażowych do końca swojej kadencji.

Apeluję do prezydenta, prezesa Kaczyńskiego i premiera o jak najszybsze wprowadzenie emerytur stażowych. Proszę nie przygotowywać nowych projektów, bo są już gotowe co najmniej cztery: OPZZ-u, „Solidarności", Lewicy i PSL-u – mówił w sejmie wiceprzewodniczący OPZZ, Sebastian Koćwin

Niektórzy seniorzy są oburzeni sprawą wprowadzenia emerytur stażowych. Nasi czytelnicy z niechęcią komentują toczący się proces walki o projekt: 

Już nie wierzę w obietnice
To jest przykład, czy ufać politykom
Dalej będą dawać tym co nie pracują
Więcej o: