Bon turystyczny nie dla emerytów? Pomysł utknął w sejmie

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Ten rodzaj wsparcia finansowego pozwala pokryć koszty wakacyjnego wyjazdu. Ma za zadanie pomagać polskim rodzinom oraz branży turystycznej. Od września bon miał być aktywny także dla seniorów. Czy emeryci i renciści doczekają się tej formy wsparcia?

Bon turystyczny oznacza 500 zł na każde dziecko w rodzinie oraz 1000 zł w przypadku potomstwa dotkniętego niepełnosprawnością. Można wykorzystać go jako formę zapłaty za nocleg w hotelu czy pensjonacie. Czy seniorzy będą mogli pojechać na wakacje używając bonu? Sejm zwleka z realizacją tego projektu.

Zobacz wideo Piotr Żyła zabrał dzieci na wakacje, a Justyna korzysta z "wolnego" i cyka fotki

Bon turystyczny dla seniora - czy emeryci i renciści pojadą w tym roku na wakacje?

Zgodnie z ustawą Senatu najstarsza część społeczeństwa miałaby się udać na wypoczynek od września 2021. O sprawie było głośniej w czerwcu i do tej pory nie ma wiadomości o postępie projektu. Do sprawy ustosunkował się w rozmowie z "Super Expressem" pomysłodawca bonu turystycznego, Krzysztof Kwiatkowski:

- Jestem mocno zaniepokojony, że tak potrzebna ustawa dla polskich seniorów jest wciąż nieprzyjęta przez Sejm! I to pomimo że są na ten cel zapisane i niewykorzystane pieniądze w budżecie. W tej sprawie kieruję pismo do marszałek Sejmu z pytaniem i interwencją, dlaczego ten niezwykle potrzebny projekt, ciągle jeszcze nie stał się przedmiotem obrad Sejmu

Pozostaje nam czekać na postępy w sprawie. Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w środę 11 sierpnia 2021.

Zasiłek pielęgnacyjnyW przyszłym roku opiekunowie niepełnosprawnych dzieci dostaną więcej pieniędzy

Bon turystyczny aktywacja - jak zacząć korzystać z usługi?

Rodziny z dziećmi mogą od dawna korzystać z bonu. Jak go aktywować? Należy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS i nacisnąć zakładkę "Ogólny", następnie "Polski Bon Turystyczny" oraz "Mój bon". Na podany adres mailowy i numer telefonu przychodzi 16-cyfrowy kod, który należy przedstawić w wybranym obiekcie. 

Zasiłek rodzinny 2021 - kwota rozczarowuje rodziców. 'Co za luksus. Jak żyć?'Czy zasiłek macierzyński przysługuje po ustaniu zatrudnienia?

Więcej o: