Świadczenia rodzinne 2021 - sprawdź kwotę zasiłku. Niektórzy dostaną niewiele

Zasiłek rodzinny to jeden z najpopularniejszych rodzajów świadczeń rodzinnych. Jego kwota budzi kontrowersje wśród Polaków. Ile wynosi i komu przysługuje? Sprawdź, na jaki rodzaj wsparcia mogą liczyć polskie rodziny.

Wielu Polaków uważa, że wysokość zasiłku rodzinnego jest zdecydowanie za niska. Ten rodzaj wsparcia nie stanowi dla wielu polskich rodzin wystarczającej pomocy, a jedynie pomaga w pokryciu najmniejszych kosztów wynikających z posiadania potomstwa. Ile wynosi zasiłek rodzinny i komu jest przyznawany? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Jakie mogą być skutki wprowadzenia dochodu podstawowego?

Świadczenia rodzinne 2021: kto może liczyć na zasiłek rodzinny?

Ten rodzaj świadczenia pozwala pokryć jedynie część wydatków, które pojawiają się w związku z posiadaniem dziecka. Z zasiłku rodzinnego mogą skorzystać: rodzice, jeden z rodziców lub opiekun prawny. W celu otrzymania zasiłku należy złożyć wniosek online - za pomocą Emp@tia lub ePUAP. Jedyne czego potrzeba to posiadanie profilu zaufanego bądź podpisu elektronicznego. Ten rodzaj wniosku można złożyć także w sposób tradycyjny, udając się do wybranego urzędu gminu.

Świadczenia rodzinne 2021 - jaka jest wysokość zasiłku rodzinnego?

Kwota tej formy wsparcia budzi niemałe oburzenie. Jest ona uzależniona od wieku dziecka. Wiele osób twierdzi, że jest zdecydowanie za niska. Jak sprawa wygląda w praktyce?

  • Dziecko do ukończenia pięciu lat może liczyć na wsparcie w wysokości 95 zł na miesiąc,
  • dziecko mieszczące się w przedziale wiekowym od pięciu do 18 lat otrzymuje 124 zł,
  • dziecko w wieku od 18-24 lat dostaje 135 zł.

O czym jeszcze należy pamiętać przy ubieganiu się o dodatkową gotówkę? Zasiłek rodzinny przysługuje rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza progu 674 zł na miesiąc. Z tego względu rodzice są najbardziej oburzeni. 

Więcej o: