Kiedy wypłata 300 plus? Lepiej pośpieszyć się z wnioskiem - inaczej poczekasz na pieniądze

"Dobry start", czyli 300 plus to program, który pomógł już wielu rodzinom z dziećmi. Dzięki dodatkowym funduszom można skompletować wyprawkę szkolną. Ten rodzaj wsparcia przyznawany jest bez względu na dochód rodziny. O czym warto pamietać przy składaniu wniosku? Przede wszystkim o terminie.

Złożenie wniosku o 300 plus nie zajmuje wiele czasu. Warto wypełnić tę formalność jak najszybciej, ponieważ od terminu wysłania dokumentów uzależniona jest wypłata świadczenia. Kiedy można spodziewać środków na koncie? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

ZUS 300 plus: kto otrzyma pieniądze?

Na wsparcie finansowe z racji "Dobrego startu" mogą liczyć rodzice bądź opiekunowie dzieci uczących się oraz uczniowie do 20. roku życia, którzy zarabiają sami na siebie. W przypadku dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, świadczenie przysługuje do momentu, aż ukończą 24 lata. Warunkiem otrzymania jest bycie uczniem, nie studentem. W związku z tym dzieci uczęszczające do zerówki lub osoby studiujące na uczelni wyższej nie mogą liczyć na dodatkową gotówkę.

emerytura a umowa zlecenie, zdjęcie ilustracyjne Czy umowa zlecenie wlicza się do emerytury? Jak się okazuje - niekoniecznie

Jak złożyć wniosek 300 plus? 

Wniosek o ten rodzaj wsparcia finansowego można złożyć jedynie przez internet. W tym celu korzysta się z:

  • PUE ZUS,
  • portalu informacyjno-usługowego Emp@tia,
  • banku, a dokładniej z bankowości elektronicznej.

Bon turystyczny Jak płacić bonem turystycznym? Oto instrukcja krok po kroku

Kiedy wypłata 300 plus? Pilnuj terminu

Przy składaniu wniosku o to jednorazowe świadczenie należy pamiętać o terminie. Dlaczego? Wypełniając tę formalność do końca sierpnia, rodzice mogą być pewni, że otrzymają fundusze do 30 września 2021 roku. Wniosek złożony zaś w październiku lub listopadzie oznacza oczekiwanie na wypłatę do dwóch miesięcy. Warto zatem nie odkładać składania wniosku na później, ponieważ każdy miesiąc zwłoki oznacza wypłatę świadczenia w późniejszym terminie, a przecież powrót do szkoły już w następnym miesiącu. W związku z tym duża część rodziców kompletuje już wyprawkę dla swych pociech.

Więcej o: