Emerytury stażowe nowości - kiedy zmiany? Posłowie biorą sprawy w swoje ręce

Nadal trwa bój o emerytury stażowe. Seniorzy z niecierpliwością wypatrują terminu realizacji pomysłu, który jak na razie jest jedną z niespełnionych obietnic wyborczych prezydenta. Posłowie biorą sprawy w swoje ręce i również domagają się zmian.

Kiedy możemy spodziewać się zmian w temacie emerytur stażowych? Postępu w sprawie nie mogą doczekać się seniorzy, ale i także młodsza część społeczeństwa. Polacy chcieliby przejść na wcześniejszy odpoczynek. Jak działania zostały podjęte w tej sprawie?

Zobacz wideo Soboń: W Nowym Ładzie będą też propozycje podatkowe

Emerytury stażowe nowości - posłowie pragną zmian

Z wcześniejszej emerytury mogłyby skorzystać kobiety ze stażem pracy wynoszącym minimum 35 lat oraz mogliby skorzystać mężczyźni po przepracowaniu minimum 40 lat. Kolejnym warunkiem uprawniającym do pobierania emerytury stażowej jest zgromadzenie odpowiedniego kapitału. Każdy senior będzie mógł zdecydować czy chce się wcześniej udać na odpoczynek czy jeszcze będzie aktywny zawodowo. Związek "Solidarność" nie chce dłużej czekać i dlatego podjął się zbierania podpisów pod tym projektem. Ile podpisów należy zgromadzić, aby projekt został rozpatrzony? Zgodnie z prawem musi być ich łącznie 100 tysięcy, jednak posłowie przewidują o wiele więcej chętnych, co będzie skutkowało wywołaniem większej presji. Adresy siedzib, w których można złożyć podpis znajdują się tutaj

Emerytury stażowe nowości - apel do prezydenta

Posłowie i związkowcy wypatrują terminu realizacji projektu:

Apeluję do prezydenta, prezesa Kaczyńskiego i premiera o jak najszybsze wprowadzenie emerytur stażowych. Proszę nie przygotowywać nowych projektów, bo są już gotowe co najmniej cztery: OPZZ-u, "Solidarności", Lewicy i PSL-u - mówił w Sejmie wiceprzewodniczący OPZZ Sebastian Koćwin.

Pozostaje nam jedynie czekać na postęp w sprawie emerytur stażowych.

Więcej o: