Kiedy wypłata 500 plus? Nie wszyscy rodzice dostaną pieniądze w sierpniu

Kiedy wypłata 500 plus sierpień 2021? Wielu rodziców czeka na wypłatę świadczenia? Pieniądze w tym miesiącu dostaną tylko ci, którzy złożyli wniosek w odpowiednim terminie.

Program "Rodzina 500 plus" to flagowy program partii rządzącej. Obecnie korzysta z niego 6,6 mln dzieci, a roczny koszt tego wsparcia to 41 mld zł. Od tego roku rodzice muszą składać wnioski co roku. Według danych resortu do tej pory wpłynęło 4,6 mln wniosków

Zobacz wideo Tusk kpi z Kaczyńskiego i PiS-u, przyznaje się do błędu, a potem stwierdza: Wygrywałbym wybory przez 100 lat

Kiedy wypłata 500 plus - sierpień 2021? Nie wszyscy dostaną teraz pieniądze

Co miesiąc wielu rodziców zastanawia się, kiedy otrzymają świadczenie 500 plus. Jeżeli długo zwlekaliście ze złożeniem wniosku, to może okazać się, że w sierpniu nie otrzymacie pieniędzy z programu "Rodzina 500 plus". 

Złożenie wniosku do 30 kwietnia 2021 gwarantowało wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2021 i kolejnych świadczeń co miesiąc. Osoby, które złożyły wniosek do końca maja, otrzymały do końca lipca. 

Jeśli wniosek złożyliście w czerwcu, pieniądze zostaną wypłacone do 31 sierpnia 2021. Przelane zostaną z wyrównaniem od czerwca. Natomiast wszyscy, którzy złożyli wniosek w lipcu, otrzymają wypłatę świadczenia do końca września (z wyrównaniem od lipca). 

Jeśli jeszcze nie złożyliście wniosku o 500 plus, warto to zrobić w sierpniu

Wniosek o 500 plus możesz złożyć także w sierpniu. Pieniądze otrzymasz wtedy do 31 października 2021 z wyrównaniem od sierpnia. Warto wiedzieć, że choć okres świadczeniowy rozpoczął się w czerwcu, to wszyscy spóźnialscy (czyli ci, którzy złożyli wnioski w lipcu i sierpniu) otrzymają świadczenie z wyrównaniem od miesiąca, w którym wpłynął wniosek. 

Kiedy 500 plus? W sierpniu otrzymasz pieniądze dopiero pod koniec miesiąca

Świadczenia rodzinne - w tym 500 plus - wypłacane są zazwyczaj pod koniec miesiąca. Najczęściej są to ostatnie 4 dni robocze miesiąca. To oznacza, że 500 plus otrzymasz między 26 a 31 sierpnia. 

Więcej o: