Czy bonem turystycznym można zapłacić za całą rodzinę 2021? Z których atrakcji możemy skorzystać?

Z bonu turystycznego korzysta obecnie mnóstwo Polaków. To inaczej forma wsparcia dla polskich rodzin z dziećmi, która umożliwia pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu. Wiele ośrodków w Polsce akceptuje taką formę płatności. Poznaj listę obiektów, które realizują płatność bonem.

W ramach Polskiego Bonu Turystycznego na każde dziecko przypada 500 zł, a na potomka dotkniętego niepełnosprawnością - 1000 zł. Te kwoty pozwalają na pokrycie kosztów związanych z noclegiem lub atrakcjami turystycznymi. Sprawdź miejsca, w których można zapłacić za pomocą bonu turystycznego.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Aktywacja bonu turystycznego - krok po kroku

W celu aktywowania tej formy pomocy finansowej należy wejść na stronę PUE ZUS. Po zalogowaniu się na swoje konto należy kliknąć na zakładkę "Ogólny", a następnie przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny" → "Mój bon". Dalej uzupełniamy dane osobowe, podajemy numer telefonu i adres mailowy. W tych formach otrzymamy 16-cyfrowy kod, który należy przedstawić płacąc za korzystanie z danego obiektu turystycznego.

Czy bonem turystycznym można zapłacić za całą rodzinę 2021? Poznaj listę atrakcji

Płatności bonem turystycznym mają być dokonywane na rzecz dziecka - potomstwo musi uczestniczyć podczas realizacji tej formy płatności. Kwoty bonu nie trzeba wykorzystywać od razu, można podzielić ją na kilka atrakcji i sprawdzić stan bonu na Platformie Usług Elektronicznych. Gdzie można zapłacić za pomocą tej formy płatności? W hotelu, pensjonacie czy w parku rozrywki. Lista wszystkich obiektów na terenie naszego kraju, które realizują płatność bonem turystycznym jest dostępna pod tym adresem. Wiele obiektów w Polsce oferuje bezpłatne noclegi dla najmłodszych. W takiej sytuacji można pokryć bonem koszty wynikające z nocowania pozostałych członków rodziny. 

Więcej o: