Nowy projekt rządowy o nazwie Dobry Start, to projekt wspierający dzieci uczące się. Ponieważ cena wyprawki szkolnej często przekracza budżet polskich rodzin, w tym roku można ubiegać się o dofinansowanie. Dobry start 2021 ma na celu podreperowanie budżetu wielu rodzin po pandemii koronawirusa. Pieniądze mają przysługiwać na książki, artykuły plastyczne i plecaki. Wnioskować o dodatkową gotówkę można przez Internet, podobnie jak o inne wnioski np. 500 plus. Ile wynosi nowe świadczenie i komu przysługuje? Niestety nie każda rodzina otrzyma pomoc. Obowiązują warunki - jakie?
Dobry start to dofinansowanie o które nie mogą ubiegać się wszystkie rodziny z dziećmi. Przede wszystkim, dotyczy dzieci i młodzieży od pierwszych klas szkoły podstawowej (7 lat), aż do ukończenia 20 roku życia. Nie oznacza to jednak, że pieniądze przysługują także studentom. Mowa o uczniach liceum, którzy z przyczyn różnych musieli przedłużyć swoją naukę. Zatem pieniądze otrzymają wyłącznie uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły podstawowej i liceum. Pieniądze przekazywane są rodzicom.
Każdego roku wiele rodzin decyduje się na zakup używanych podręczników. Niestety, podstawa programowa ulega zmianie i różne wydawnictwa często decydują się na odświeżenie treści i nowe wydania. Książki nie są tanie, co tyczy się również stroju na lekcje WF-u, nowego plecaka, lub piórnika, nie mówiąc o jego zawartości. Biedniejsze rodziny w kraju mają nie lada problem, dlatego Rząd zadecydował, że przyzna dodatkowe świadczenie aby je wspomóc. Kwota wynosi 300 złotych na każde dziecko.
Rodzice dzieci uczących się mogą ubiegać się o dodatek 300 plus do 20 roku życia. Istnieje jednak wyjątek od reguły, który ma znaczenie. Chodzi o dzieci niepełnosprawne, objęte szczególną opieką. W tym przypadku pomoc od Rządu przysługuje aż do ukończeniu 24 roku życia, w przypadku uczniów. Kwota jest wypłacana w takim samym systemie, czyli 300 złotych na każde dziecko, przydzielane jednorazowo.