300 plus. Wniosek online najlepiej złożyć do końca sierpnia. Sprawdź dlaczego!

300 plus - wniosek online. Od 1 lipca ZUS przyjmuje wnioski o dofinansowanie dla uczniów. Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać pieniądze? Jak złożyć wniosek o 300 plus? Co zrobić, żeby otrzymać pieniądze we wrześniu? Odpowiadamy.

Rok szkolny za pasem i wiele osób rozpoczyna powoli kompletowanie wyprawki szkolnej dla swojego dziecka. Część wydatków z tym związanych sfinansuje program "Dobry start". To jednorazowe wsparcie finansowe dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Jest przyznawane niezależnie od dochodu rodziny, jednak są pewne warunki. Sprawdź, kto otrzyma świadczenie i jak złożyć wniosek.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

"Dobry start". Dla kogo dofinansowanie 300 plus? 

Pieniądze z programu "Dobry start" - 300 zł - trafią do rodziców i opiekunów dzieci uczących się oraz uczniów do 20 roku życia, którzy nie są już na utrzymaniu rodziców. Dzieciom z niepełnosprawnością świadczenie wypłacane jest do ukończenia 24. roku życia. ZUS przyznając świadczenie, nie bierze pod uwagę dochodu rodziny.

Nie ma minimalnego wieku, od którego jest przyznawane świadczenie. Ważne jest jednak, aby dziecko uczyło się w szkole. Świadczenie przysługuje wiec także uczniom szkół policealnych lub szkół dla dorosłych. Dofinansowania nie otrzymają rodzice dzieci uczęszczających do "zerówki" oraz studenci.

Jak złożyć wniosek na "Dobry start"? 

Wniosek o dofinansowanie z programu "Dobry start" złożysz teraz wyłącznie przez internet. Możesz to zrobić: 

  • przez PUE ZUS;
  • za pośrednictwem portalu Emp@tia;
  • za pośrednictwem banku.

Szczegółową instrukcję, jak złożyć wniosek znajdziesz w poniższym filmiku. 

 

300 plus - wniosek online. Do kiedy można się ubiegać o pieniądze? 

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. Najlepiej złożyć wniosek do końca sierpnia. Jeśli dotrzymasz tego terminu, pieniądze otrzymasz najpóźniej 30 września 2021. Złożenie wniosku w późniejszym terminie będzie skutkowało wypłatą pieniędzy w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Więcej o: