Nowy Ład emerytury bez podatku tabela - ile dostaną seniorzy? Część straci

W związku z planowanym przez rząd podwyższeniem kwoty wolnej od podatku, nadejdą zmiany dla przedstawicieli starszej części społeczeństwa - część emerytów zostanie zwolniona z odprowadzania podatku PIT. Kto może liczyć na taki przywilej?

Emerytura bez podatku to temat, wokół którego zainteresowanie nadal rośnie. Taka zmiana to następstwo podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Którzy seniorzy skorzystają na rewolucji, a którzy nie? Odpowiadamy. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka: Podążam drogą Jennifer Lopez. Gdy przejdę na emeryturę, chciałabym opisać moje życie w książce

Nowy Ład emerytury bez podatku tabela - część seniorów będzie zawiedziona

Według Nowego Ładu nie będzie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Jaką zmianę niesie to dla najstarszej części społeczeństwa? Zysk ulegnie obniżeniu. Seniorzy nie zapłacą podatku, ale będą musieli uiścić składkę zdrowotną. Stratni będą emeryci i renciści korzystający ze świadczenia powyżej 5 tys. zł brutto. Na dzień dzisiejszy pobierają oni 4 134 zł netto na miesiąc, a po wprowadzeniu zmian Nowego Ładu straciliby 9 zł. W związku z tym im wyższa kwota emerytury, tym większa strata dla seniora.

Zasiłek rodzinny - dochód zaskakuje. 'Radzę wziąć się do pracy, jeśli kwota za mała' Tylko jeśli spełniasz te warunki, przysługuje ci urlop rodzicielski

Nowy Ład emerytury bez podatku tabela - kto zyska najwięcej na zmianach?

Przedstawiciele najstarszej części społeczeństwa otrzymujący wsparcie do 2500 zł brutto miesięcznie, będą bogatsi. O jaką kwotę? W portfelu niektórych emerytów będzie można mówić o zysku w wysokości 2000 zł na rok. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Przykładowo: senior pobierający świadczenie rzędu 1000 zł brutto otrzyma dodatkowe 35 zł, zaś inny emeryt korzystający z emerytury w wysokości 1500 zł brutto - 95 zł. Kiedy możemy spodziewać się rewolucji w emeryturach? Rząd planuje wdrożenie zmian na początku przyszłego roku. Nowe przepisy mają natomiast obowiązywać od września 2021 roku. Jak prezentują się wyliczenia?

Tabela emerytur, źródło obliczeń: money.plTabela emerytur, źródło obliczeń: money.pl redakcja kobieta.gazeta.pl

Ekwiwalent za urlop 2021 Ekwiwalent za urlop 2021 - komu się należy? Trzeba spełnić te warunki

Więcej o: