Bon turystyczny dla emerytów - warunki otrzymania. Czy wszyscy seniorzy otrzymają bon na wakacje?

Już w czerwcu senat podjął uchwałę o zmianach w bonie turystycznym. Miałby on być także przyznawany seniorom. Seniorzy mogliby skorzystać z dofinansowania od września. Kto otrzyma dodatkowe pieniądze na wakacje? Sprawdź: bon turystyczny dla emerytów - warunki otrzymania.

Od zeszłego roku rodziny z dziećmi otrzymują dofinansowanie na wakacje w postaci 500 zł na każde dziecko. Bon turystyczny umożliwił wyjazd na wakacje wielu dzieciom, a do tego jest dużym wsparciem dla branży turystycznej, która przechodzi kryzys po lockdownie spowodowanym pandemią. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

emeryturaTylko jeśli spełniasz ten warunek, otrzymasz minimalną emeryturę

Bon turystyczny dla seniora 2021. Kiedy zostanie wprowadzony?

Choć senat podjął uchwałę o bonie turystycznym jeszcze w czerwcu, to Sejm nadal nie uchwalił ustawy. Więcej o tym przeczytasz w artykule: Bon turystyczny nie dla emerytów? Pomysł utknął w sejmie.

Jeżeli jednak wszystko pójdzie, jak zakładano wcześniej i Sejm podejmie uchwałę w tej sprawie, to seniorzy będą mogli skorzystać z bonu turystycznego już od września bieżącego roku. Emeryci i renciści będą mogli wykorzystać go poza sezonem. Jak argumentuje senator Marek Borowski, bon turystyczny dla rodzin poprawił nieco sytuację polskiej branży turystycznej, ale jedynie w okresie wakacji - jesienią mało kto wykorzystywał bon. Zdaniem senatora w zaproponowanych zmianach chodzi o to, aby zwiększyć ruch turystyczny poza sezonem.

Nie wszyscy dostaną czternastą emeryturę. Jest decyzja Sejmu w tej sprawieKiedy czternasta emerytura? Trzeba trochę poczekać. Poznaj termin i kwotę netto

Bon turystyczny dla emerytów - warunki otrzymania. Komu zostanie przyznany bon turystyczny? 

Prawdopodobnie z bonu turystycznego będą mogli skorzystać wszyscy seniorzy. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje dotyczące warunków przyznawania bonu emerytom. Jednak skoro świadczenie dla rodzin z dziećmi przyznawane jest bez względu na dochód, to zdaje się, że również seniorom zostanie ono przyznane bez żadnych dodatkowych kryteriów. Zgodnie z zapowiedzianą ustawą, jedynym warunkiem do otrzymania bonu będzie status emeryta lub rencisty

Modne sukienki lato 2021

Więcej o: