Ponowne przeliczenie emerytury po 65 roku życia - można zyskać nawet 400 zł

W związku z tym, że koronawirus wpłynął na średnią długość życia, można liczyć na wyższą wartość świadczenia emerytalnego. Na zysk liczą także seniorzy, którzy wnioskują o ponowne przeliczenie emerytury. Jak się okazuje, jeden wniosek może wiele zmienić.

Tym tematem interesuje się coraz większa liczba seniorów. Do ponownego przeliczenia emerytury szczególnie zachęca historia czytelnika Gazeta.pl, który osiągnął zamierzony efekt po złożeniu wniosku. Na stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie musiał długo czekać.

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

ZUS przeliczenie emerytury po 65 roku życia - 400 zł zysku

Czytelnik next.gazeta.pl podzielił się wiadomością, która zmotywowała wielu seniorów do ponownego przeliczenia emerytury. W mailu emeryt poinformował redakcję, że spodziewa się ok. 400 zł zysku na miesiąc. Powiększone świadczenie być może trafi do mężczyzny już w następnym miesiącu. W celu uzyskania większej emerytury skorzystał on z wniosku EMP. Warto jednak mieć na uwadze, że wnioskowanie o ponowne przeliczenie świadczenia nie musi wiązać się z podwyżką. Może dojść do sytuacji, kiedy Zakład Ubezpieczeń Społecznych obniży wartość emerytury. 

Ponowne przeliczenie emerytury po 65 roku życia - czy warto teraz przejść na emeryturę?

Krótsze życie według statystyk może wiązać się z wypłatą wyższego świadczenia emerytalnego. Seniorzy, którzy nabędą prawo do emerytury w najbliższej przyszłości i zdecydują się na skorzystanie z niej w tym roku, mogą wyjść na tym bardzo dobrze. W razie ustąpienia pandemii koronawirusa, średnia długość życia ulegnie wydłużeniu. Wówczas wysokość świadczenia emerytalnego nie spadnie - nie wylicza się bowiem jej wartości według gorszych kryteriów, które weszły w życie po pewnym czasie. Istotne są czynniki obowiązujące w momencie przejścia na emeryturę. 

Więcej o: