Emerytura bez podatku tabela - zmiana nie będzie korzystna dla wszystkich

Emerytura bez podatku tabela - jak prezentują się wyliczenia? Zmiany wprowadzane z racji Nowego Ładu dotkną także seniorów. Już niedługo niektórzy przedstawiciele najstarszej części społeczeństwa otrzymają wyższą emeryturę. Kogo ominie zysk? Odpowiadamy.

Jakie propozycje zmian usłyszeliśmy w związku z wprowadzeniem Nowego Ładu? Planowane jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Dzięki temu część seniorów odczuje poprawę sytuacji finansowej. Jak dużą? W portfelu niektórych emerytów będzie można mówić o zysku wynoszącym 2000 zł na rok. Kto natomiast straci na zmianach? Poniżej tabela z wyliczeniami.

Zobacz wideo Marina Łuczenko-Szczęsna nagrała filmik, jak jej syn Liam śpiewa hymn Polski

Emerytura bez podatku tabela - komu to rozwiązanie przyniesie korzyść, a komu nie?

Emerytura bez podatku to zmiana, która nie będzie korzystna dla każdego emeryta. Większe świadczenie trafi do seniorów pobierających nie więcej niż 2500 zł brutto. W związku z tym część emerytów zyska rocznie nawet 2000 zł. Na zmianach stracą z kolei najbogatsi seniorzy. Dlaczego? Wynika to z kolejnej koncepcji - nie będzie możliwości odliczenia składki zdrowotnej. Dlatego też emeryci pobierający więcej niż 5000 zł brutto (4 134 zł netto), odczują stratę w wysokości 9 zł miesięcznie. Wniosek jest następujący: im wyższe świadczenie, tym większa strata dla seniora. Kiedy można spodziewać się takich zmian? Nowe przepisy w emeryturach mają obowiązywać od września 2021.

Emerytura bez podatku tabela - poznaj wyliczenia

Ile dokładnie zyskają seniorzy w 2022 roku? Emerytura w wysokości 1000 zł brutto wiąże się z zyskiem miesięcznym w wysokości 35 zł, zaś przy świadczeniu równym 1500 zł brutto będzie można zyskać do 95 zł. Przy 1800 zł z kolei można otrzymać dodatkowo 123 zł. Jak wygląda zysk w pozostałych przypadkach? Poniżej tabela z wyliczeniami.

Emerytura bez podatku - tabelaEmerytura bez podatku - tabela redakcja

Więcej o: