500 plus dla seniora wniosek - jak go złożyć? Nie każdy otrzyma pieniądze

500 plus dla seniora - informacje. Na wsparcie z programu "Rodzina 500 plus" mogą liczyć nie tylko rodziny z dziećmi, ale i seniorzy. Czy każdy emeryt bądź rencista otrzyma pieniądze? Jak się okazuje, trzeba spełnić określone warunki.

Co ma na celu świadczenie500 plus dla seniora? Przede wszystkim tego rodzaju wsparcie ma przyczynić się do poprawy bytu przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa. Kto dokładnie może liczyć na pomoc? Niestety nie wszyscy emeryci i renciści. Poniżej warunki, które uprawniają do pobierania wsparcia z progamu 500 plus dla seniora.

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

500 plus dla seniora ZUS - poznaj warunki

500 plus nie przysługuje niestety każdemu seniorowi. Kto może liczyć na ten rodzaj wsparcia? 

  • Emeryci lub renciści niezdolni do samodzielnej egzystencji,
  • seniorzy, którzy ukończyli 75 lat i  pobierając zasiłek pielęgnacyjny,
  • ci, których dochód nie przekracza 1727,08 zł brutto.

Osoby pobierające wyższą emeryturę spotkają się z obniżonym świadczeniem o kwotę przekroczenia. Pełne wsparcie, czyli 500 zł trafi do seniorów o dochodzie wynoszącym maksymalnie 1227,08 zł. Jak to wygląda w praktyce? Weźmy za przykład emeryta z dochodem wynoszącym 1327,08 zł. Na ile pieniędzy może liczyć z racji 500 plus? Taki senior otrzyma wsparcie pomniejszone o 100 zł. 

Aleksandra Kwaśniewska na wakacjach Ola Kwaśniewska wraca do telewizji. Poprowadzi reaktywowany program

500 plus dla seniora ZUS - jak złożyć wniosek?

O ten rodzaj wsparcia należy ubiegać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W celu otrzymania 500 plus należy dostarczyć dokumenty takie jak:

  • orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji,
  • w przypadku emerytów i rencistów, którzy ukończyli 75 lat i pobierają zasiłek pielęgnacyjny: dokumentację medyczną oraz dokumentację z lecznicy rehabilitacyjnej lub zaświadczenie o stanie zdrowia (powinno być ono wydane nie wcześniej niż miesiąc przed złożeniem wniosku).

Sportowe buty na podwyższeniu Te buty ubóstwiają wszystkie Polki! Optycznie wydłużą nogi i są bardzo wygodne. Nie będziesz chciała ich zdjąć

Więcej o: