Emerytury bez podatku tabela: Większe pieniądze, ale nie dla wszystkich. Czekają zmiany w 2022

O co chodzi z projektem emerytura bez podatku? To nowa ustawa, która ma wejść w życie w 2022 roku. Istnieje spis emerytur, których nie obowiązuje składka podatkowa. Emerytury bez podatku tabela, to miejsce gdzie możesz sprawdzić czy otrzymasz wyższą emeryturę w 2022 r.

Emerytura bez podatku to nowy projekt Rządu, który ma na celu podwyższenie emerytur wielu seniorów w Polsce. Ustawa ma wejść w życie w ramach "Polskiego Ładu" i dla wielu emerytów oznacza poprawę jakości życia nawet o kilkaset złotych. Ustawa ma zostać ostatecznie zatwierdzona do 30 listopada bieżącego roku. Wypłaty w nowej formie po zmianach zaplanowanych przez Rząd mają wystartować już w 2022 roku. W Internecie możemy znaleźć specjalną tabelę, która pokazuje zyski wiążące się z tą reformą. Projekt ustawy nie obejmuje jednak wszystkich osób starszych. Znaczenie mają dotychczasowe dochody. 

Zobacz wideo Senator Marcin Bosacki o bonie turystycznym: Postaramy się poprawić projekt ustawy, żeby emeryci i renciści też mogli z niego skorzystać Wybierz serwis

Emerytury bez podatku dla kogo? Istnieją ograniczenia

Emerytury bez podatku dotyczą wyłącznie tych emerytów, którzy nie przekraczają określonego progu finansowego. Takie same zasady pojawiły się już w przypadku tzw. "czternastki". Rząd chce pomagać seniorom, ale wyznacza pewne granice ze względu na niewątpliwie ograniczony budżet którym rozporządza. Z tego powodu na emeryturę bez podatku od 2022 roku mogą liczyć wyłącznie seniorzy, których emerytura nie przekracza kwoty 2500 złotych, czyli świadczeniobiorcy z najniższą emeryturą. 

Emerytury bez podatku tabela. Jak sprawdzić czy otrzymasz więcej pieniędzy?

Za pośrednictwem tabeli, którą można znaleźć w sieci emeryt z łatwością sprawdzi, jaka kwota będzie przysługiwała mu "na rękę" w 2022 roku. W niektórych przypadkach zmiana może być znacząca. Przykładowo przy emeryturze 2000 zł brutto zysk będzie wynosił 141 zł, a przy 2500 zł - 187 zł.

Tabela emerytury bez podatku. Kadry inforTabela emerytury bez podatku. Kadry infor https://kadry.infor.pl/

Pełną tabelę znajdziemy m.in na stronie internetowej https://kadry.infor.pl/ ale możemy wyliczyć kwotę również samodzielnie zestawiając ze sobą netto i brutto. W Internecie znajdziemy liczne kalkulatory emerytur, które pomogą obliczyć odpowiednią kwotę, której możemy się spodziewać na koncie. 

Kiedy emerytury bez podatków wejdą w życie?

Obietnice, które złożył Stanisław Szwed-wiceminister rodziny i polityki społecznej mówią o tym, że emerytur bez podatku możemy spodziewać się w 2022 roku, a konkretniej od 1 Stycznia. W rozmowie z Super Expressem zadeklarował to w następujących słowach:

Mam wielką nadzieję i jestem przekonany, że do 30 listopada rząd przyjmie emeryturę bez podatku, to będzie cały pakiet ustaw podatkowych z Polskiego Ładu. Emerytura wejdzie od 1 stycznia 2022 roku
Więcej o: