Loteria szczepionkowa: Jak się zapisać? Nie każdy zaszczepiony weźmie udział w losowaniu

Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej? Aby zapisać się do loterii nie wystarczy być zaszczepionym. Istnieją określone kryteria, które należy spełnić. Istotna jest ilość dawek, a także rejestracja która zawiera akceptację regulaminu. Sprawdź, czy możesz wziąć udział w loterii.

Loteria szczepionkowa to dla wielu osób szansa na wygranie dużych nagród nie tylko pieniężnych. Warunkiem jest szczepienie na COVID-19, które jest bardzo ważnym elementem w walce z pandemią. Rząd aby zmotywować obywateli do zbiorowej odpowiedzialności, a także podziękować za odpowiednią postawę w walce z wirusem, postanowił zorganizować loterię której wyniki są ogłaszane co tydzień i co miesiąc. Ostateczne nagrody zostaną rozlosowane na koniec i dla wielu są one najbardziej atrakcyjne. Jak wziąć udział w loterii i jakie warunki należy spełnić? Potrzebne jest dobrze wypełnione zgłoszenie.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Loteria szczepionkowa jak się zapisać? Możliwa rejestracja tylko drogą elektroniczną

W loterii szczepionkowej udział mogą wziąć wyłącznie osoby, które są aktualnie po pełnym szczepieniu na COVID-19. Mowa o osobach które przyjęły jednodawkowy specyfik Johnshon&Johnshona, albo dwuzdawkowe preparaty takie jak Pfizer, Moderna lub AstraZeneca. Po przyjęciu obu dawek i otrzymaniu certyfikatu szczepionkowego, należy udać się na stronę pacjent.gov.pl. Większość osób zaszczepionych posiada już konto na stronie, ponieważ rejestracja na szczepienia również odbywała się internetowo. Następnie należy zalogować się na stronie w następujący sposób: trzeba znaleźć pole „Zaloguj się na IKP" (czyli Internetowe Konto Pacjenta) po prawej stronie od przycisku „e-rejestracja" lub kliknąć pole „Zaloguj się" w prawym górnym rogu. Po logowaniu pozostaje wybór opcji "Weź udział w loterii" i wyrażenie zgody za pośrednictwem podpisania regulaminu. Wyniki loterii zostają wysyłane SMS-em. 

Gdzie sprawdzić wyniki loterii szczepionkowej? Są publikowane w trzech terminach

Wyniki loterii szczepionkowej są publikowane co tydzień, co miesiąc, a także zapowiedziano wyniki końcowe, w których zostaną ogłoszeni zwycięzcy największych nagród. Losowania tygodniowe organizowane są raz na siedem dni, zawsze w środy. Terminy najbliższych to: 25.08, 01.09, 08.09, 15.09, 22.09 i 06.10. Termin losowania finałowego wyznaczono także na 6 października. Wyniki są publikowane na bieżąco na stronie oficjalnej https://www.gov.pl/ wraz z nazwiskami szczęśliwców. 

Loteria szczepionkowa nagrody: Co można wygrać?

Podczas cotygodniowych losowań do wygrania są niewielkie sumy pieniędzy, lub drobne nagrody rzeczowe. Są to m.in 60 x 50 000 zł (500 zł dla co 2000 osoby) oraz 720 x hulajnoga elektryczna Segway. Rozlosowywane są także tzw. nagrody natychmiastowe, czyli nagrody które są do wygrania niemal codziennie. Zaliczamy do nich m.in 13 000 x 500 zł (500 zł dla co 2000 osoby) i 39 000 x 200 zł (200 zł dla co 500 osoby). Największą ciekawość budzą trzy losowania miesięczne podczas których do wygrania jest 6 x 100 000 zł oraz 2 x Toyota Corolla. Losowanie finałowe to szansa na wygranie 2 x 1 000 000 zł i 2 x Toyota C-HR.

Więcej o: