Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Musisz się spieszyć. Czasu jest coraz mniej

Loteria szczepionkowa. Kiedy losowania i jak się zapisać do wzięcia w nich udziału? Czasu jest coraz mniej, a nagrody zapowiadają się obiecująco. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób zarejestrować swoją chęć wzięcia udziału w darach losu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Loteria szczepionkowa ruszyła już 1 lipca. Mimo to wciąż mamy szansę na zdobycie głównej nagrody. Nie wszyscy wiedzą jednak, że udział warunkuje nie tylko szczepienie. Należy także w odpowiedni sposób zgłosić swoją chęć na wzięcie udziału w losowaniach. Jak to zrobić?

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać?

Loteria szczepionkowa oczywiście nie jest żadnym obowiązkiem i nie zapisuje się do niej automatycznie każda osoba zaszczepiona na koronawirusa. Jeśli zależy nam na wzięciu udziału w losowaniach, należy zarejestrować swój udział. Mogą to zrobić jedynie osoby pełnoletnie, które przyjęły dwie dawki szczepionki lub jedną dawkę w przypadku szczepionki Johnson&Johnson. Jak to zrobić? Do wyboru mamy dwie opcje:

  • poprzez Internetowe Konto Pacjenta
  • pod numerem telefonicznym 989

Loteria szczepionkowa. Kiedy losowania?

Losowania w loterii szczepionkowej odbywają się w każdą środę. Przed nami wciąż pozostaje jeszcze kilka z nich:

  • 25 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 01 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 08 września 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne
  • 15 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 22 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 6 października 2021 - losowanie tygodniowe, miesięczne

W każdym losowaniu brane są pod uwagę osoby, które zapisały się najpóźniej w tygodniu poprzedzającym losowanie. Wyniki podawane są na internetowej stronie rządowej. Na liście przedstawiane są w formie czterech pierwszych cyfr numeru telefonu oraz imienia z pierwszą literą nazwiska.

Loteria szczepionkowa. Nagrody

W każdym tygodniowym losowaniu mamy do wygrania 50 tysięcy złotych lub hulajnogę elektryczną. Losowanie miesięczne proponuje natomiast 100 tysięcy złotych lub samochód Toyota Corolla. Najbardziej obiecująca jest jednak nagroda główna wysokości 1 miliona złotych lub samochodu Toyota C-HR.

Więcej o: