Ponowne przeliczenie emerytury - kto zyska? Nie każdemu emerytowi to się opłaca

Przeliczenie emerytury 2021 - informacje. Tym tematem interesuje się coraz większa liczba seniorów. Złożenie wniosku o ponowne przeliczenie świadczenia może wyjść na naszą niekorzyść, dlatego warto przemyśleć taki ruch.

W każdym roku, a precyzyjniej w kwietniu, ustalane są nowe tablice średniej długości trwania życia. W obecnym roku pandemia spowodowała tendencję spadkową w każdym wieku. Dane te mają wpływ na wysokość wypłacanego świadczenia emerytalnego.Wielu seniorów wierzy, że po złożeniu wniosku wyjdą na plus. Kto może liczyć na ponowne przeliczenie emerytury? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Dziewczyna Gimpera żartuje sobie z przemocy domowej

Ponowne przeliczenie emerytury - czy można zyskać więcej pieniędzy?

Do redakcji next.gazeta.pl dotarła historia pewnego mężczyzny, który w wyniku ponownego przeliczenia emerytury zyskał 400 zł na miesiąc. Ten przykład poruszył wielu seniorów i jednocześnie zmotywował do złożenia wniosku w tej sprawie. Czy każdemu opłaca się taki ruch? Do ponownego przeliczenia emerytury ma prawo każdy korzystający z tego typu świadczenia, ale warto mieć na uwadze, że ZUS może nieodwracalnie obniżyć wysokość pobieranego wsparcia. 

plus sizeTe ubrania zamaskują większy brzuszek. Są stylowe i zapewnią efekt wow!

Wniosek o przeliczenie emerytury - sprawdź, czy spełniasz te warunki

Wiele wniosków, które napływają do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie ma podstaw ku temu, aby zostały rozpatrzone. W związku z tym takie osoby spotykają się z odmową ponownego przeliczenia emerytury. Kto może złożyć wniosek EMP? W celu ponownego przeliczenia emerytury należy:

  • posiadać dokumenty za okresy ubezpieczenia, które nie były dostępne podczas składania wniosku o emeryturę,
  • mieć udokumentowane zarobki za okres sprzed roku przejścia na emeryturę lub za te otrzymywane w trakcie pobierania świadczenia,
  • opłacać składki z racji ubezpieczenia społecznego po przyznaniu emerytury.

pracaCzy umowa zlecenie wlicza się do emerytury? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Więcej o: