Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Dla kogo dodatkowe pieniądze?

Rok szkolny 2021/2022 już niedługo się rozpocznie. Rodzice kompletujący wyprawkę szkolną dla dziecka mogą liczyć na pomoc między innymi w postaci 300 plus. Niektórzy otrzymają także dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Ile on wynosi?

Z racji programu "Dobry start" można liczyć na jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł, za które można kupić potrzebne przedmioty na nowy rok szkolny, takie jak plecak, zeszyty i niezbędne przybory. Niektóre rodziny mogą liczyć także na dodatek do zasiłku rodzinnego. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać?

Zobacz wideo Team X pokazał kulisy pierwszego koncertu

Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego - komu przysługuje?

Z programu "Dobry start" korzysta mnóstwo Polaków. Od tego roku ten typ świadczenia jest wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W celu uzyskania 300 zł, należy złożyć wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia. Złożenie dokumentów do końca sierpnia wiąże się z wypłatą środków do 30 września 2021. Istnieje jeszcze kolejne źródło dodatkowych pieniędzy, mianowicie dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego w wysokości 100 zł. Liczyć na niego mogą rodziny z niższym dochodem. O ten typ wsparcia mogą ubiegać się matka, ojciec, opiekun faktyczny lub prawny.  Aby otrzymać sam zasiłek rodzinny należy spełnić kryterium dochodowe. Miesięczne zarobki jednego rodzica nie mogą przekraczać 674 zł. W przypadku posiadania dziecka niepełnosprawnego, granica wynosi 764 zł. Przy wyższym dochodzie trzeba liczyć się z potrąceniem od kwoty wsparcia, zgodnie z zasadą "złotówka na złotówkę".

14. emerytura. Kiedy wypłata 'czternastki'? Ile wyniesie kwota dodatku? (zdjęcie ilustracyjne) 14. emerytura. Kiedy wypłata "czternastek"? Niektórzy nie dostaną ani grosza

Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego - do kiedy można złożyć wniosek?

Ten rodzaj wsparcia umożliwia pokrycie wydatków związanych z nowym rokiem szkolnym. Może na niego liczyć także dziecko uczęszczające do zerówki. Wsparcie udzielane jest raz na rok. Wniosek składa się do dnia zakończenia okresu zasiłkowego, kiedy to rozpoczął się rok szkolny bądź roczne przygotowanie przedszkolne (zerówka). Dokumenty należy złożyć do końca października 2021.

Nowe świadczenie rodzinne PiS. 40 proc. jest przeciw. 'Pieniądze nie biorą się z sufitu' [SONDAŻ] (zdjęcie ilustracyjne) Do kiedy składać wnioski na rodzinne świadczenia? Poznaj terminy

Więcej o: