Na co można wykorzystać bon turystyczny? Poznaj listę atrakcji

Bon turystyczny to nie tylko forma wsparcia dla polskich rodzin z dziećmi, ale i dla sektora turystycznego. Dzięki niemu można pozwolić sobie na dopłatę do wymarzonych wakacji. Na co można wykorzystać bon turystyczny? Poznaj możliwości.

Ile wynosi bon turystyczny? To wsparcie w wysokości 500 zł, które przypada na każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie. W przypadku dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, można liczyć na 1000 zł. W celu uzyskania bonu nie trzeba wcale składać wniosku. Wystarczy zalogować się Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. 

Zobacz wideo W Energylandii powstaje nowy roller coaster. Tak wygląda przejazd

Majaland bon turystyczny - w tym miejscu zrealizujesz tę formę płatności

Szukasz parku rozrywki, w którym można zapłacić bonem turystycznym? Jednym z takich punktów jest Majaland, czyli raj dla dzieci w miejscowości Kownaty. To miejsce przepełnione bajkowymi atrakcjami, które dostarczają dużej dozy zabawy oraz adrenaliny. Samochodziki, Szkoła Latania, Teatr, a nawet Wulkan - te obiekty nie od dziś zachwycają najmłodszych. Na terenie obiektu znajdziesz także punkty gastronomiczne, więc bez obaw możesz wybrać się tam z rodziną na cały dzień. 

Energylandia bon turystyczny - największe centrum rozrywki w Polsce

Kto nie słyszał o słynnym parku rozrywki pod Krakowem? Dokładnie w Zatorze znajduje się strefa pełna ekstremalnych roller coasterów, wodnych atrakcji, a także kolejek dedykowanych najmłodszym pociechom. W tym miejscu nie można narzekać na nudę i monotonię. Energylandia potrafi zabrać w podróż do innego wymiaru, na przykład do świata "Władców Pierścieni".

Na co można wykorzystać bon turystyczny? Lista punktów

Bon turystyczny pomoże również w uiszczeniu opłaty za nocleg oraz transport. Hotele w Zakopanem, nadmorskie pensjonaty oraz apartamenty w innych regionach Polski realizują tę formę płatności. Które dokładnie miejsca akceptują płatność bonem? Lista dostępna pod tym adresem.

Więcej o: