Na co można wykorzystać bon turystyczny? Poznaj listę atrakcji

Bon turystyczny to nie tylko forma wsparcia dla polskich rodzin z dziećmi, ale i dla sektora turystycznego. Dzięki niemu można pozwolić sobie na dopłatę do wymarzonych wakacji. Na co można wykorzystać bon turystyczny? Poznaj możliwości.

Ile wynosi bon turystyczny? To wsparcie w wysokości 500 zł, które przypada na każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie. W przypadku dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, można liczyć na 1000 zł. W celu uzyskania bonu nie trzeba wcale składać wniosku. Wystarczy zalogować się Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. 

Zobacz wideo W Energylandii powstaje nowy roller coaster. Tak wygląda przejazd

Majaland bon turystyczny - w tym miejscu zrealizujesz tę formę płatności

Szukasz parku rozrywki, w którym można zapłacić bonem turystycznym? Jednym z takich punktów jest Majaland, czyli raj dla dzieci w miejscowości Kownaty. To miejsce przepełnione bajkowymi atrakcjami, które dostarczają dużej dozy zabawy oraz adrenaliny. Samochodziki, Szkoła Latania, Teatr, a nawet Wulkan - te obiekty nie od dziś zachwycają najmłodszych. Na terenie obiektu znajdziesz także punkty gastronomiczne, więc bez obaw możesz wybrać się tam z rodziną na cały dzień. 

Waloryzacja rent i emerytur 2021. Ile wynosi minimalna emerytura po podwyżce?Waloryzacja emerytur 2022. Ile wyniosą emerytury w przyszłym roku?

Energylandia bon turystyczny - największe centrum rozrywki w Polsce

Kto nie słyszał o słynnym parku rozrywki pod Krakowem? Dokładnie w Zatorze znajduje się strefa pełna ekstremalnych roller coasterów, wodnych atrakcji, a także kolejek dedykowanych najmłodszym pociechom. W tym miejscu nie można narzekać na nudę i monotonię. Energylandia potrafi zabrać w podróż do innego wymiaru, na przykład do świata "Władców Pierścieni".

Do kiedy trwa spis powszechny? (zdjęcie ilustracyjne)Spis powszechny. Do kiedy można się spisać? Pozostało niewiele czasu

Na co można wykorzystać bon turystyczny? Lista punktów

Bon turystyczny pomoże również w uiszczeniu opłaty za nocleg oraz transport. Hotele w Zakopanem, nadmorskie pensjonaty oraz apartamenty w innych regionach Polski realizują tę formę płatności. Które dokładnie miejsca akceptują płatność bonem? Lista dostępna pod tym adresem.

Więcej o: