Nowy Ład emerytury bez podatku tabela: nie każdy otrzyma większe pieniądze

Emerytury bez podatku to nowa ustawa Nowego Ładu, która ma wejść w życie w 2022 roku. Wielu seniorów nie może doczekać się tej zmiany, gdyż liczą na poprawę jakości życia poprzez większe świadczenia. Na ile pieniędzy mogą liczyć?

Kiedy możemy spodziewać się realizacji emerytur bez podatku? Ta ustawa ma zostać zatwierdzona do 30 listopada 2021 roku. Nowe wypłaty mają z kolei wystartować w przyszłym roku. Jakiego zysku mogą spodziewać się emeryci? Poniżej specjalna tabela, która przedstawia wzrost wysokości świadczeń emerytalnych. Niektórzy mogą być zaskoczeni.

Zobacz wideo Rozmawialiśmy z seniorami zaszczepionymi na COVID-19

Nowy Ład emerytury bez podatku tabela - kto będzie zwolniony z podatku?

Ten rodzaj świadczenia dotyczy seniorów, których dochód nie przekracza ustalonego progu finansowego - 2500 zł. Są to zatem świadczeniobiorcy z najniższą emeryturą. Dlaczego ta zmiana nie dotyczy wszystkich emerytów? Wynika to z tego, że rządowy budżet ma pewne ograniczenia.

Nowy Ład emerytury bez podatku tabela - ile pieniędzy będzie można zyskać?

W sieci można znaleźć przykładowe tabele, które informują o wysokości emerytury "na rękę" przypadającej na 2022 rok. Niektórzy emeryci odczują sporą różnicę.
Przykład: senior pobierający 2000 zł brutto odczuje zysk na poziomie 141 zł. Z kolei emeryt korzystający ze świadczenia równego 2500 zł - 187 zł. Poniżej dokładne wyliczenia.

Tabela emerytury bez podatku. Kadry inforTabela emerytury bez podatku. Kadry infor https://kadry.infor.pl/

Nowy Ład emerytury bez podatku tabela - termin realizacji

Zgodnie z obietnicami wiceministra rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szweda, seniorzy mogą liczyć na wyższe świadczenia od początku 2022 roku. W rozmowie z Super Expressem podkreślił:

Mam wielką nadzieję i jestem przekonany, że do 30 listopada rząd przyjmie emeryturę bez podatku, to będzie cały pakiet ustaw podatkowych z Polskiego Ładu. Emerytura wejdzie od 1 stycznia 2022 roku
Więcej o: