Przeliczenie emerytury 2021 - komu przysługuje? Niektórzy będą rozczarowani

Przeliczenie emerytury 2021 - informacje. Coraz więcej emerytów składa do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o ponowne przeliczenie świadczenia. Liczą oni na jego podwyższenie, jednak warto mieć na uwadze, że w nie każdym przypadku tak będzie.

Na wysokość świadczenia emerytalnego mają wpływ między innymi tablice średniego dalszego trwania życia publikowane przez GUS. Wskutek pandemii koronawirusa, ta wielkość statystyczna uległa tendencji spadkowej. W związku z tym emeryci mają nadzieję na podwyższone emerytury. Zostaną one jednak przeliczone pod pewnymi warunkami. Kto spotka się z odmową?

Zobacz wideo Sandra Kubicka: Podążam drogą Jennifer Lopez. Gdy przejdę na emeryturę, chciałabym opisać moje życie w książce

Przeliczenie emerytury 2021 - kto może złożyć wniosek?

Aktualnymi tablicami średniego dalszego trwania życia powinni zainteresować się szczególnie nowi emeryci, którzy skończyli pracować między 1 kwietnia 2021 a 31 marca 2022 roku. Na przeliczenie świadczenia może z kolei liczyć senior, który osiągnął wiek emerytalny, jest na emeryturze, pracuje i odprowadza wymagane składki. Innych przypadków ZUS nie rozpatruje, co warto mieć na uwadze.

Zdjęcie ilustracyjne: umowa zlecenie Umowa zlecenie a emerytura. Czy w przyszłości zostaniemy z niczym?

Nowe tablice średniego dalszego trwania życia 2021 - kto może spotkać się z odmową?

Nowe tablice średniego dalszego trwania życia to nadzieja dla wielu seniorów w kwestii wysokości świadczeń emerytalnych. Wyliczenia są korzystniejsze w porównaniu do minionych lat. Czy każdy emeryt może ubiegać się o ponowne przeliczenie emerytury? Część seniorów spotka rozczarowanie. Odmowa występuje w przypadku:

  • niepracujących przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa, którzy korzystają ze świadczenia emerytalnego na starych zasadach,
  • niepracujących seniorów, którzy otrzymują emeryturę według nowych zasad, ale już wcześniej skorzystali z jej obliczenia według różnych tablic średniego dalszego trwania życia publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie Zwolnienie lekarskie wstecz - czy lekarz ma prawo je wystawić? Poznaj zasady

Więcej o: