Kiedy wypłata 14 emerytury? "Ten rząd traktuje nas emerytów jak niechciany mebel"

"Czternastka" to kolejna szansa dla przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa na otrzymanie dodatkowej gotówki. W celu otrzymania tego typu wsparcia należy spełnić określone warunki. Emeryci niecierpliwią sią. Kiedy wypłata 14 emerytury?

Projekt dotyczący 14. emerytury został zatwierdzony przez Rząd. Seniorzy nie mogą doczekać się dodatkowej gotówki z racji tego świadczenia, zwłaszcza że wypłaty "trzynastki" zostały określone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jakie warunki należy spełnić przy "czternastce" i kiedy można spodziewać się pieniędzy w portfelu?

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A] Wybierz serwis

Kiedy wypłata 14 emerytury? Poznaj wymagania

Jak się okazuje, ten rodzaj wsparcia nie trafi do każdej osoby, która osiągnęła wiek emerytalny. Seniorzy otrzymujący świadczenie przekraczające 4150,88 zł oraz ci, którzy pod koniec października będą mieli zawieszone prawo do otrzymywania emerytury bądź renty, nie mogą liczyć na "czternastkę". Na tę formę wsparcia mogą liczyć seniorzy z dochodem nieprzekraczającym 2416 zł. Pełna kwota 14. emerytury równa się 1022,30 zł na rękę. Przy tym świadczeniu obowiązuje zasada "złotówka za złotówkę", więc niektórzy spotkają się z potrąceniem kwoty wsparcia. 

Kiedy wypłata 14 emerytury? Wniosek i termin

Ten rodzaj emerytury zostanie wypłacony wraz z emeryturą podstawową, więc nie potrzeba składać żadnego wniosku. Emeryci spełniający kryteria otrzymają ją na konto. Seniorzy szukają informacji dotyczących terminu wypłaty tego świadczenia. Zgodnie z zapowiedziami, "czternastka" trafi do seniorów w listopadzie 2021. W grudniu natomiast przyjdzie ona na konto osób, które muszą liczyć się ze zredukowanym świadczeniem. Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy?

Ten rząd traktuje nas emerytów jak niechciany mebel, a przecież większość pracowała po 3o-4o lat i oszczędzała na swoją emeryturę
W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci, księża, piłkarze
Więcej o: