Zmiany w świadczeniach ZUS dla emerytów we wrześniu. Niektórzy mogą stracić

Zmiana granicznej kwoty przychodu na początku września oznacza rewolucję w świadczeniach dla seniorów. W związku z tym kwota wsparcia przychodząca z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie obniżona. W niektórych przypadkach pomoc zostanie nawet zawieszona.

Seniorzy są rozczarowani - kwota świadczenia pobieranego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie niższa niż dotychczas. To skutek nowej granicy przychody, obowiązującej od 1 września 2021 roku. Czy każdy emeryt odczuje tę zmianę? Odpowiadamy.

Zobacz wideo "Nie można zamknąć własnego ja i mówić, że tylko ja jestem nieszczęśliwa"

Zmiany w świadczeniach ZUS dla emerytów we wrześniu. Kogo czeka zawieszenie wypłaty?

Na początku września doszło do zmiany, w wyniku której próg przychodu wynoszący 70% przeciętnej pensji równa się 3853,20 zł brutto. Co jeśli emeryt ma wyższy dochód? W takiej sytuacji świadczenie przypadające na dany miesiąc będzie niższe. Drugi próg natomiast wynoszący 130% przeciętnego wynagrodzenia to kwota równa 7155,90 zł. To właśnie przekroczenie tej granicy będzie skutkowało zawieszeniem wypłaty przypadającej na dany miesiąc. Osoby korzystające z renty socjalnej powinny szczególnie zainteresować się tym tematem. Jeżeli dodatkowy przychód wyniesie więcej od 3853,20 zł to renta wówczas nie przysługuje w całości. 

Zmiany w świadczeniach ZUS dla emerytów we wrześniu. Czy są seniorzy, którzy nie odczują zmian?

Wprowadzone zmiany w limitach będą obowiązywały przez trzy miesiące, czyli przez wrzesień, październik i listopad. Ulegną zmianie dopiero na początku grudnia. Czy każdy emeryt odczuje rewolucję? Część przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa może spać spokojnie. Kobiety, które ukończyły 60 lat oraz mężczyźni po 65. roku życia nie muszą się martwić. Zmiany w limitach nie mają wpływu na ich finanse. Dorabianiu w przypadku takich osób nie będzie miało ograniczeń.

Więcej o: