Emerytury stażowe - nowości 2021. Marne szanse na wprowadzenie emerytur stażowych w 2022 roku

Emerytury stażowe - nowości 2021. Emerytury stażowe były jedną z przedwyborczych obietnic Andrzeja Dudy, jednak na ich wprowadzenie Polacy będą musieli jeszcze poczekać.

Nie cichnie temat emerytur stażowych. Choć dyskusję nad wprowadzeniem emerytury za staż wciąż trwają, to jednak Polacy raczej nie mogą liczyć na ostateczną decyzję w tej sprawie. Przepychanki rządzących i związkowców trwają. 

Zobacz wideo Emerytury w Polskim Ładzie a składki zdrowotne. Kto straci, a kto zyska? [Q&A]

Emerytury stażowe - nowości 2021. Kto może liczyć na wcześniejszą emeryturę? 

Jeśli emerytury stażowe wejdą w życie, Polacy będą mieli możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po wypracowaniu odpowiedniej liczby lat: 35 lat w przypadku kobiet i 40 lat w przypadku mężczyzn. Kolejnym wymienianym często warunkiem jest uzbieranie kapitału umożliwiającego wypłatę co najmniej emerytury minimalnej. 

Emerytury stażowe - najnowsze informacje. W projekcie budżetu na 2022 rok nie ma wzmianki o emeryturach stażowych

"Solidarność" już kilka miesięcy wzięła sprawy w swoje ręce i przestała czekać wprowadzenie emerytur stażowych przez prezydenta. Związkowcy od ponad miesiąca zbierają podpisy pod projektem obywatelskim, jednak do wejścia w życie ich projektu droga jeszcze daleka. Na wprowadzenie emerytur stażowych w 2022 roku raczej liczyć nie można, ponieważ w projekcie budżetu nie zostały uwzględnione środki na sfinansowanie emerytur stażowych. Jeden z czytelników Gazety Wyborczej zaapelował w tej sprawie do prezesa "Solidarności" Piotra Dudy. 

Zwracam się do Pana, Panie Przewodniczący, czyli do członka rady i przedstawiciela związku zawodowego, który upomina się o przywrócenie prawa do emerytury powiązanej ze stażem pracy, aby Pan, broniąc nas i naszego prawa do "stażówki", wykorzystując siłę jaką reprezentuje "Solidarność", wyegzekwował na przedstawicielach rządu zapis w budżecie na 2022 rok środków umożliwiających sfinansowanie przez ZUS emerytur stażowych - pisał w swoim liście Tadeusz Redka.
Więcej o: