Emerytury stażowe - kiedy wejdą w życie? "Mają nas gdzieś"

Emerytury stażowe - informacje. Ten projekt to jedna z niespełnionych obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy. Emeryci się niecierpliwią. Ile jeszcze będziemy musieli czekać na realizację tego pomysłu?

Wokół tego tematu nie przestaje być głośno. Dyskusje nad tym projektem wciąż trwają, a terminu realizacji nie widać. Co sądzą na ten temat nasi czytelnicy?

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"
Mają nas gdzieś
To wstyd
Władzy bardziej chodzi o to, żeby mieć więcej stażu, ale na cmentarzu.
Przecież to normalne niewolnictwo
Kpią z ludzi

Emerytury stażowe - kto może liczyć na wcześniejszy odpoczynek?

Jeżeli projekt przejdzie do realizacji, Polacy będą mogli przejść na wcześniejszy odpoczynek, jeśli zgromadzą odpowiedni staż - w przypadku kobiet 35 lat oraz w przypadku mężczyzn 40. Kolejny warunek, który umożliwia skorzystanie z emerytury stażowej to zgromadzenie kapitału pozwalającego na wypłatę minimum emerytury minimalnej.

Emerytury stażowe - projekt budżetu na 2022 rok

"Solidarność" nie czeka na ruch prezydenta i już kilka miesięcy temu działa w tej sprawie. Związkowcy zaczęli zbierać podpisy pod projektem emerytur stażowych. Czy możemy spodziewać się wprowadzenia tej koncepcji w przyszłym roku? Niestety w projekcie budżetu nie zostały uwzględnione środki niezbędne do zrealizowania emerytur stażowych. Czytelnik "Gazety Wyborczej" zaapelował do prezesa zarządu "Solidarności", Piotra Dudy:

Zwracam się do Pana, Panie Przewodniczący, czyli do członka rady i przedstawiciela związku zawodowego, który upomina się o przywrócenie prawa do emerytury powiązanej ze stażem pracy, aby Pan, broniąc nas i naszego prawa do "stażówki", wykorzystując siłę jaką reprezentuje "Solidarność", wyegzekwował na przedstawicielach rządu zapis w budżecie na 2022 rok środków umożliwiających sfinansowanie przez ZUS emerytur stażowych - pisał w swoim liście Tadeusz Redka.
Więcej o: