Emerytura bez podatku tabela 2021 - zysku nie odczuje każdy senior

Emerytura bez podatku tabela 2021 - jak wyglądają wyliczenia? Zmiany wynikające z wprowadzenia Nowego Ładu dotyczą także przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa. Wyższa emerytura czeka jednak dla wybranych. Kto nie odczuje zysku?

W związku z wprowadzeniem Nowego Ładu, usłyszeliśmy już o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Następstwem takiej zmiany jest poprawa sytuacji finansowej wielu seniorów. Jak wielka będzie ta poprawa? Niektórzy emeryci odczują zysk w wysokości nawet 2000 zł na rok. Kto z kolei straci w wyniku zmian? Część seniorów nie będzie zadowolona. Poniżej wyliczenia dla poszczególnych świadczeń. 

Zobacz wideo Doda uczy Maksa polskich słów

Emerytura bez podatku tabela 2021 - dla kogo zmiana okaże się korzystna?

Emerytura bez podatku nie oznacza korzyści dla każdego seniora. Z jakiego powodu? Pokrzywdzeni będą najbogatsi emeryci, gdyż nie będzie możliwości odliczenia składki zdrowotnej. W związku z tym seniorzy pobierający więcej niż 5000 zł brutto (4 134 zł netto), stracą 9 zł na miesiąc. Wyższe świadczenie trafi z kolei do emerytów otrzymujących nie więcej niż 2500 zł brutto. Niektórzy zyskają nawet 2000 zł na rok. 

Emerytura bez podatku tabela - wyliczenia na 2022 rok

Nowe regulacje w tym zakresie zostały zatwierdzone 8 września przez Radę Ministrów. Kiedy emerytury bez podatku zaczną obowiązywać? Na zysk mogą liczyć seniorzy dopiero w styczniu 2022 roku. Odczuje go ponad osiem milionów seniorów. W wyniku reform Nowego Ładu 90% emerytów i rencistów otrzyma więcej pieniędzy, a 65% seniorów z kolei nie zapłaci podatku. Według wyliczeń, emeryci pobierający 1000 zł brutto zyskają miesięcznie 35 zł, a przy świadczeniu równym 1500 zł brutto będą mogli liczyć na dodatkowe 95 zł. Emeryci pobierający 1800 zł otrzymają zaś 123 zł. Jak emerytura bez podatku wygląda w pozostałych przypadkach? 

Emerytura bez podatku - tabelaEmerytura bez podatku - tabela redakcja

Więcej o: