Emerytura za staż - kiedy wejdzie w życie? Seniorzy są zniecierpliwieni

Emerytura za staż - informacje. Ten projekt nie doczekał się jeszcze realizacji, a cierpliwości wśród wyborców coraz mniej. Czy wcześniejsza emerytura pozostanie jedną z niespełnionych obietnic Andrzeja Dudy? Ile będziemy musieli czekać na wprowadzenie tej zmiany w życie?

Dyskusje nad wcześniejszymi emeryturami nadal trwają, a postępów wciąż nie widać. Seniorzy niecierpliwą się, podobnie jak związkowcy. Pod naszymi artykułami można znaleźć takie komentarze:

Czekam z niecierpliwoscią na stażówkę. 35 lat pracy fizycznej to dość dla kobiety.
Władzy bardziej chodzi o to, żeby mieć więcej stażu, ale na cmentarzu.
Przecież to normalne niewolnictwo
Zobacz wideo zabela Leszczyna o emeryturach stażowych i pomyśle PO

Emerytura za staż - kto przejdzie na wcześniejszy odpoczynek?

Polacy będą mogli przejść na wcześniejszą emeryturę, jeśli będą posiadali odpowiedni staż pracy: u kobiet to 35 lat, a u mężczyzn 40. Kolejnym kryterium, które bierze się pod uwagę jest zgromadzenie kapitału umożliwiającego wypłatę co najmniej emerytury minimalnej.

Emeryt Przeliczenie emerytury 2021. Kto może złożyć wniosek? Nie każdy emeryt coś zyska

Emerytura za staż - ruch "Solidarności"

W czerwcu tego roku do władz trafił projekt "Solidarności" - związek nie czeka na postęp ze strony prezydenta. W dalszym ciągu zbierane są pod nim podpisy i aby wzięto go pod uwagę, należy zgromadzić 100 tysięcy podpisów obywateli RP. Czas na podpisanie się upływa wraz z dniem 6 października 2021 roku, więc zostało niewiele czasu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://emeryturazastaz.pl/.

Zdjęcie ilustracyjne: umowa zlecenie Umowa zlecenie a emerytura. Czy niektórym z nas odebrano prawo do świadczenia?

Emerytura na staż - apel do Piotra Dudy

W projekcie budżetu nie uwzględniono środków niezbędnych do zrealizowania emerytur stażowych. W związku z tym czytelnik "Gazety Wyborczej" zaapelował do prezesa zarządu "Solidarności", Piotra Dudy:

Zwracam się do Pana, Panie Przewodniczący, czyli do członka rady i przedstawiciela związku zawodowego, który upomina się o przywrócenie prawa do emerytury powiązanej ze stażem pracy, aby Pan, broniąc nas i naszego prawa do "stażówki", wykorzystując siłę jaką reprezentuje "Solidarność", wyegzekwował na przedstawicielach rządu zapis w budżecie na 2022 rok środków umożliwiających sfinansowanie przez ZUS emerytur stażowych - pisał w swoim liście Tadeusz Redka.
Więcej o: