Emerytura bez podatku tabela 2022. Niektórzy emeryci mogą stracić pieniądze

Emerytura bez podatku tabela 2022. Które świadczenia będą wolne od podatku? Emeryci mogą dużo zyskać. Dodatkowy zastrzyk gotówki czeka aż 65 procent seniorów. Niektórzy mogą być jednak zawiedzeni. Dodatkowe pieniądze nie trafią na ich konto ze wzglęu na progi finansowe.

Emerytura bez podatku to kolejna forma wsparcia finansowego dla seniorów. Rząd przewidział to rozwiązanie dla emerytów, ale nie dla wszystkich. Dotyczy ono wyłącznie osób, które pobierają najniższe świadczenia. Pozbawienie ich obowiązku płacenia podatków będzie skutkować podwyższeniem świadczenia. Niestety, dla niektórych emerytów oznacza to stratę pieniędzy. 

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu Wybierz serwis

Emerytura bez podatku. O co chodzi z nowym projektem Rządu?

W ramach Polskiego Ładu przewidziano m.in wyższe świadczenia dla seniorów, których emerytura uznawana jest za najniższą krajową. Dzięki temu, że nie będą musieli odprowadzać podatku, mogą zyskać więcej gotówki co miesiąc. To kolejny projekt niesienia pomocy finansowej seniora. Do tej pory wcielono w życie trzynastą emeryturę, a już niedługo emeryci otrzymają czternastą emeryturę. Rząd mówi także o wprowadzeniu dodatku dla emeryta 500 plus. Dalsze zmiany są możliwe od stycznia.

Emerytura bez podatku tabela 2022. Którzy emeryci stracą a którzy zyskają?

Rząd zaproponował ustawę, która przewiduje zniesienie podatków dla emerytów. Niestety, nie dotyczy to wszystkich seniorów. Podatkiem nie będą objęci wyłącznie ci emeryci, których dochód jest uznawany za najmniejszy. Na portalu https://kadry.infor.pl/ możemy znaleźć tabelę, która jednoznacznie pokazuje kwoty wolne od podatku oraz zysk, który trafi na konto emerytów. Osoby otrzymujące najniższą emeryturę mogą spodziewać się więc podwyżki. Niestety, nie dotyczy to emerytów, którzy przekroczą daną kwotę. Będą stratni o dodatkowe pieniądze, ponieważ podatki będą ich nadal obowiązywać.

Tak prezentuje się tabela emerytur bez podatku. Senior ma prawo jednak obliczyć indywidualną emeryturę korzystając np. z kalkulatorów emerytalnych dostępnych w Internecie.

https://kadry.infor.pl/https://kadry.infor.pl/ https://kadry.infor.pl/

Od kiedy emerytura bez podatku? Seniorzy mają powód do radości

Zgodnie z rozporządzeniem, emerytura bez podatku ma wejść w życie już w styczniu 2022 roku. Na nowym projekcie Polskiego Ładu skorzysta ponad 65 procent emerytów. Jest to liczba osób, które pobierają najniższe świadczenia nie przekraczające progu 2500 tysiąca złotych. 

Więcej o: