Emerytura stażowa 2021 - kiedy wejdzie w życie? "Mają nas gdzieś"

Emerytura stażowa 2021 - wiadomości. Ta koncepcja to jedna z przedwyborczych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy, która jak na razie nie doczekała się realizacji. Emeryci są zniecierpliwieni. Kiedy możemy spodziewać się zmian w tym temacie?

Wokół tematu emerytur stażowych nie przestaje być głośno. Dyskusje wciąż trwają, lecz konkretnych planów co do realizacji projektu wciąż nie widać. Co nowego wiadomo w tej sprawie? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Inowrocław. Straż miejska musiała interweniować wobec dwóch 10-latków, którzy próbowali zniszczyć elewację jednego z budynków

Emerytura stażowa 2021 - kto może przejść na wcześniejszą emeryturę?

Pod warunkiem, że emerytury stażowe zaczną obowiązywać to Polacy będą mieli szansę na wcześniejszy odpoczynek po przepracowaniu 35 lat w przypadku kobiet oraz 40 lat w przypadku mężczyzn. Co jest drugim warunkiem? Uzbieranie kapitału pozwalającego na wypłatę co najmniej świadczenia o minimalnej wysokości. 

DLOKA Emerytura bez podatku tabela 2022. Niektórzy emeryci mogą stracić pieniądze

Emerytura stażowa 2021 - projekt budżetu na przyszły rok

Już kilka miesięcy temu, związek "Solidarność" wziął sprawy w swoje ręce i zaczął zbierać podpisy pod projektem obywatelskim. Potrzeba ich łącznie 100 tysięcy, aby sprawa została rozpatrzona. Czy można liczyć na wprowadzenie emerytur w przyszłym roku? W projekcie budżetu nie zostały uwzględnione środki na sfinansowanie tej koncepcji. Seniorzy niecierpliwią się. Czytelnik Gazety Wyborczej zaapelował w tej sprawie do prezesa "Solidarności" Piotra Dudy.

Zwracam się do Pana, Panie Przewodniczący, czyli do członka rady i przedstawiciela związku zawodowego, który upomina się o przywrócenie prawa do emerytury powiązanej ze stażem pracy, aby Pan, broniąc nas i naszego prawa do "stażówki", wykorzystując siłę jaką reprezentuje "Solidarność", wyegzekwował na przedstawicielach rządu zapis w budżecie na 2022 rok środków umożliwiających sfinansowanie przez ZUS emerytur stażowych - pisał w swoim liście Tadeusz Redka.

Emerytura pomostowa (zdjęcie ilustracyjne) Najniższa emerytura 2021 - ile wynosi? Nie każdy emeryt ją otrzyma

Więcej o: