Emerytury stażowe - od kiedy będą obowiązywały? Emeryci się niecierpliwią

Emerytury stażowe to wciąż jedna z przedwyborczych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy. Seniorzy z niecierpliwością wypatrują zmian w tym temacie. Kiedy możemy się ich spodziewać? Czy jest szansa na wprowadzenie emerytur w przyszłym roku?

Dyskusje w sprawie emerytur stażowych nadal trwają, ale nie widać jak na razie konkretnych planów co do realizacji tego pomysłu. Co nowego wiadomo o wcześniejszych emeryturach? Czy seniorzy będą jeszcze musieli poczekać?

Zobacz wideo Izabela Leszczyna o emeryturach stażowych i pomyśle PO

Emerytury stażowe od kiedy: kto będzie mógł skorzystać z tego świadczenia?

Jeżeli emerytury stażowe wejdą w życie, to Polacy będą mogli przejść na wcześniejszy odpoczynek przy stażu pracy wynoszącym u kobiet 35 lat, zaś u mężczyzn - 40. Jaki jest kolejny warunek uprawniający do korzystania z tego świadczenia? Zgromadzenie kapitału pozwalającego na wypłatę co najmniej świadczenia o minimalnej wysokości. 

Loteria szczepionkowa (zdjęcie ilustracyjne) Loteria szczepionkowa - wyniki losowania 15.09.21. Znamy zwycięzców

Emerytury stażowe od kiedy - apel do prezesa "Solidarności"

Związek "Solidarność" nie czeka na ruch ze strony prezydenta i już kilka miesięcy temu wziął sprawy w swoje ręce. Związkowcy zbierają podpisy pod  projektem obywatelskim. Potrzeba ich łącznie 100 tysięcy, inaczej sprawa nie zostanie rozpatrzona. Czy seniorzy mogą spodziewać się wprowadzenia emerytur stażowych w 2022 roku? Projekt budżetu nie uwzględnia środków potrzebnych na zrealizowanie tego pomysłu. Emeryci nie chcą dłużej czekać. Jeden z czytelników Gazety Wyborczej zaapelował w tej sprawie do prezesa "Solidarności", Piotra Dudy.

Zwracam się do Pana, Panie Przewodniczący, czyli do członka rady i przedstawiciela związku zawodowego, który upomina się o przywrócenie prawa do emerytury powiązanej ze stażem pracy, aby Pan, broniąc nas i naszego prawa do "stażówki", wykorzystując siłę jaką reprezentuje "Solidarność", wyegzekwował na przedstawicielach rządu zapis w budżecie na 2022 rok środków umożliwiających sfinansowanie przez ZUS emerytur stażowych - pisał w swoim liście Tadeusz Redka.

500 plus zdjęcie ilustracyjne, pieniądze Ceny rosną szybciej, niż oczekiwano. Inflacja jest najwyższa od 20 lat

Więcej o: