Bon turystyczny dla emerytów - kiedy wejdzie w życie? Seniorzy są zawiedzeni

Bon turystyczny dla emerytów to forma wsparcia dla wielu seniorów oraz branży turystycznej. Czy można już wnioskować o dodatkowe 500 zł na wypoczynek? Wielu emerytów liczy na to, że będzie można pojechać na wakacje we wrześniu. Co wiadomo w tej sprawie?

Projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym trafił do Sejmu już w czerwcu. Według zapowiedzi, które dały nadzieję wielu seniorom, ten projekt miał zostać poszerzony o dodatkowe pule pieniężne dla przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa. Ustawa miała obowiązywać od 1 września 2021 roku, a czas na wykorzystanie bonu miał minąć wraz z marcem 2022 roku. Kiedy seniorzy będą mogli pojechać na wakacje?

Bon turystyczny dla emerytów - czy można składać wniosek?

Niestety nie mamy dobrych wieści dla emerytów i rencistów. Jak się okazuje, nowelizacja ustawy o Polskim Bonie Turystycznym zatrzymała się w Senacie. Koncepcji nie omówiono w Sejmie. Ostateczny termin uchwalenia ustawy nie jest znany, dlatego też seniorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 

Emerytury bez podatku. Sondaż: większość Polaków popiera pomysł PiSJak złożyć wniosek o przeliczenie emerytury? Nie każdy otrzyma zastrzyk gotówki

Bon turystyczny dla emerytów - mniej czasu na wykorzystanie bonu

W sytuacji, kiedy nowelizacja ustawy o Polskim Bonie Turystycznym dla emerytów przejdzie do realizacji w obecnej formie, seniorzy będą mieli mniej czasu na zaplanowanie wypoczynku. Według aktualnego projektu, płatność bonem turystycznym musi być zrealizowana do 31 marca 2022 roku, co zostało podkreślone w uzasadnieniu dołączonym do projektu:

Rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej – emeryci i renciści byliby bowiem uprawnieni do dokonywania płatności za pomocą tego bonu od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r., a zatem w okresie zmniejszonego popytu na usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne (...)

Sprzątanie świata 2021 - kiedy się odbędzie? Za chwilę finał akcjiSprzątanie świata 2021 - kiedy się odbędzie? Za chwilę finał akcji

Więcej o: