Nowy dodatek do emerytury. Dodatkowe 200 złotych obejmuje małą grupę seniorów

Nowy dodatek do emerytury. 200 złotych więcej otrzymają bardzo nieliczni seniorzy. Świadczenie obejmuje małą grupę osób, spełniającą bardzo konkretne wymogi. Sprawdź, czy do niej należysz.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce do naszej dyspozycji trafi kolejny dodatek do emerytury. Dodatkowe 200 złotych trafi jednak do bardzo małej grupy seniorów, którzy spełniają jeden istotny warunek. Komu przysługuje nowe świadczenie i jak złożyć wniosek?

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Dodatkowe 200 złotych do emerytury. Komu przysługuje?

Nowy dodatek do emerytury został zadedykowany małej grupie emerytów, którą tworzą strażacy-ochotnicy. Okazuje się, że jak do tej pory, mimo narażania życia w czasie akcji, nie otrzymywali oni żadnych dodatkowych środków. Już wkrótce ma się to zmienić. Jednak, aby trafić do grona osób, które obejmuje świadczenie, niezbędny okaże się udział w akcji przynajmniej raz w roku. Istotną kwestią jest także to, że musimy pozostać na służbie nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. W przypadku kobiet miałoby to być osiągnięcie 60. roku życia, w tym 20 lat służby, a w przypadku mężczyzn osiągnięcie 65. roku życia w tym 25 lat służby. W 2021 roku nowe świadczenie obejmowałoby przeszło 20 tysięcy osób.

Niejeden rząd takie obietnice składał, my chcemy być rządem, który tę propozycję zrealizuje - powiedział wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

Dodatkowe 200 złotych do emerytury. Jak złożyć wniosek?

Oczywiście, aby otrzymać dodatkową gotówkę, niezbędne okaże się złożenie odpowiedniego wniosku. Możemy to zrobić u powiatowego lub miejscowego komendanta straży pożarnej. Za wypłatę środków dla seniorów będzie odpowiadał Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Co ważne, świadczenie będzie podlegało waloryzacji, a jego kwota, zgodnie z założeniami, ma być podwyższana co trzy lata.

Więcej o: