Emerytury stażowe najnowsze wiadomości - zostały uzgodnione warunki

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości: kiedy projekt przejdzie do realizacji? Emeryci mają coraz mniej cierpliwości, gdyż czekają na postępy w sprawie od kilku miesięcy. Zgodnie z zapewnieniem kancelarii prezydenta, ten projekt na pewno powstanie. Pytanie brzmi: kiedy?

Dlaczego tak wielu seniorów liczy na emeryturę stażową? Z prostej przyczyny: wprowadzenie takiego projektu oznaczałoby możliwość wcześniejszego przejścia na odpoczynek. Każdy będzie miał oczywiście wybór, pomiędzy kontynuowaniem kariery zawodowej a zakończeniem jej. Co nowego wiadomo w tej sprawie? Poniżej najnowsze informacje.

Zobacz wideo Rozmawialiśmy z seniorami zaszczepionymi na COVID-19

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości - co wiadomo o projekcie?

Polacy będą mogli przejść na wcześniejszą emeryturę wtedy, kiedy będą mieli określony staż pracy. W przypadku kobiet wynosi on 35 lat, zaś mężczyzn - 40. Drugim warunkiem uprawniającym do korzystania z tego typu emerytury jest zgromadzenie odpowiedniego kapitału, który umożliwiłby wypłatę co najmniej minimalnego świadczenia. "Solidarność" nie czeka na ruch prezydenta w tej kwestii i dlatego też, związek gromadzi podpisy pod projektem dotyczącym emerytur stażowych. Związkowcy dążą do tego, aby wysokość wcześniejszej emerytury nie była niższa od podstawowego świadczenia przypadającego na dany rok.

Spis Powszechny (zdjęcie ilustracyjne)Narodowy Spis Powszechny 2021 - pilnuj terminu. Zostało kilka dni

Emerytury stażowe najnowsze wiadomości: najświeższe ustalenia

Co nowego wiadomo w tej sprawie? Prezydent Andrzej Duda skonsultował warunki przejścia na "stażówkę" z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Kobiety zainteresowane tym świadczeniem będą musiały osiągnąć wiek minimum 55 lat, zaś mężczyźni 60. Kolejna kwestia dotyczy kapitału - ma on pozwolić na wypłatę przynajmniej 120 procent najniższego świadczenia. Na dzień dzisiejszy jest to kwota wynosząca 1500 zł brutto. Oficjalne decyzje w sprawie mają paść jeszcze tej jesieni

Emerytura pomostowa (zdjęcie ilustracyjne)Najniższa emerytura w Polsce. Problem emerytur groszowych trwa. Nadejdą zmiany?

Więcej o: