Waloryzacja emerytur 2022 - te kwoty mogą Cię zaskoczyć. Nadchodzi podwyżka

Waloryzacja emerytur 2022 - informacje. W przyszłym roku możemy spodziewać się podwyżki w świadczeniach emerytalnych. Wyniesie ona od 100 zł do nawet 400 zł. Kto może liczyć na taką podwyżkę i czy rzeczywiście jest ona powodem do radości? Odpowiadamy.

Dziś omówimy kwestię waloryzacji emerytury, która przypada na 2022 rok. Co czeka przedstawicieli najstarszej części społeczeństwa? W wyniku inflacji oraz wzrostu minimalnej pensji miesięcznej, możemy spodziewać się 7,4-procentowej waloryzacji emerytur. Kwoty mogą wzrosnąć o 100 zł lub nawet o 400 zł. Jakie inne zmiany przyjdą do nas w przyszłym roku? Poniżej tabela świadczeń emerytalnych. 

Zobacz wideo Których polityków trzeba wysłać na emeryturę? "Ja się ze swoimi poglądami nie kryję"

Waloryzacja emerytur 2022 - ile wyniesie zysk?

Na czym dokładnie polega waloryzacja? Mnoży się kwotę świadczenia emerytalnego przez wskaźnik waloryzacji, ustalany wskutek dodania średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w roku poprzednim do 20 procent realnego wzrostu przeciętnej pensji. Zgodnie z wyliczeniami "Super Expressu", seniorzy mogą spodziewać się dość dużej podwyżki.

Najwięcej zyskają bogatsi emeryci, na których konta z ZUS może wpływać miesięcznie nawet o 400 czy 500 zł więcej

Na emerytów czeka także sporo dodatków, takich jak "trzynastka", "czternastka" oraz 500 plus dla seniora. Warto mieć na uwadze również, że wraz z nowym rokiem nadejdzie wzrost kwoty wolnej od podatku. Czy mimo tych zmian emeryci mogą się czymś niepokoić? Pamiętajmy, że nasz kraj to lider w Europie jeśli chodzi o wzrost cen, w związku z tym wydatki mogą wzrosnąć.

Waloryzacja emerytur 2022 - tabela. Jak prezentuje się wzrost?

W 2022 roku możemy spodziewać się największej podwyżki w świadczeniach emerytalnych od 12 lat. Jak sprawa wygląda w praktyce? Poniżej wyliczenia dla poszczególnych emerytur. 

Waloryzacja emerytur 2022Waloryzacja emerytur 2022 redakcja

Więcej o: