Renta rodzinna to prawidłowe określenie emerytury po mężu. Przysługuje ona członkom rodziny zmarłej osoby, która korzystała ze świadczenia emerytalnego z racji niezdolności do pracy lub podlegała ubezpieczeniu. W niektórych przypadkach korzystanie z tego typu wsparcia może przynieść więcej szkód. Poniżej wyjaśniamy dlaczego tak się dzieje.
Renta rodzinna pomaga rodzinie zmarłej osoby. Korzystać z niej mogą precyzyjniej: małżonek osoby zmarłej, dzieci oraz rodzice. Aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony, należy spełnić kilka warunków. Wdowę obowiązują następujące kwestie:
Na ile pieniędzy można liczyć z racji renty rodzinnej? Wysokość tego wsparcia zależy od tego, ile osób z niego korzysta:
Co sądzą na ten temat nasi czytelnicy?
To jest dzielenie Polaków
I swojej emerytury jeszcze nie mam, więc otrzymałam rentę po Mężu i to jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe, po tylu latach pracy mojego Męża i Mojej pracy dostałam 85%, a dlaczego nie 100%
Oczywiście, że 85 procent renty rodzinnej jest bardzo krzywdzące
W czym tkwi haczyk? Podczas pobierania renty rodzinnej musimy zrezygnować z własnej emerytury albo renty. Warto zatem dobrze przekalkulować, czy takie rozwiązanie będzie nam się opłacało - nowe świadczenie może być przecież niższe od aktualnego.