Z renty rodzinnej mogą korzystać członkowie rodziny zmarłej osoby, która to pobierała świadczenie emerytalne z racji niezdolności do pracy lub była ubezpieczona. Jak się okazuje, nie każdemu takie rozwiązanie przyniesie korzyść. Poznaj zasady przydzielania tego rodzaju wsparcia.
Renta rodzinna to inaczej pomoc dla rodziny zmarłej osoby. Uprawnieni są do niej małżonek osoby zmarłej, dzieci oraz rodzice. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać ten rodzaj wsparcia? W przypadku wdowy sprawa wygląda następująco:
Ile wynosi ten rodzaj wsparcia? Wysokość jest uzależniona od liczby osób, która pobiera świadczenie. Tak to wygląda w praktyce:
Jak tę sprawę komentują nasi czytelnicy?
To jest bardzo krzywdzące
I swojej emerytury jeszcze nie mam, więc otrzymałam rentę po Mężu i to jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe, po tylu latach pracy mojego Męża i Mojej pracy dostałam 85%, a dlaczego nie 100%
Jest jeszcze jeden warunek, który uprawnia do korzystania z tego rodzaju świadczenia. Podczas pobierania renty rodzinnej musimy zrezygnować z własnej emerytury albo renty. Warto mieć na uwadze, że na przykład świadczenie męża może być niższe od naszego. W takim przypadku przejście na rentę się nie opłaca.