Jak sprawdzić czy spis powszechny został wysłany? Upewnij się, aby nie ponieść kary

Do kiedy trwa spis powszechny? To ostatni moment, aby się spisać. Za brak udziału w spisie, lub podanie fałszywych informacji grożą kary. Upewnij się,czy spis powszechny został wysłany poprawnie. Możesz zweryfikować to samodzielnie. Jak to zrobić?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 odbywa się drogą elektroniczną. Z uwagi na m.in pandemię koronawirusa, należy spisać się osobiście i zachować bezpieczeństwo. Spis rozpoczął się 1 Kwietnia i odbywa się przez platformę https://spis.gov.pl/. Istnieje oczywiście spis uzupełniający, którego można dokonać drogą telefoniczną, rozmawiając bezpośrednio z rachmistrzem. Należy jednak pamiętać, że świadome udzielenie fałszywych informacji lub jawna odmowa udziału w spisie będą karane. Zostało bardzo niewiele czasu. Upewnij się, czy spis został wykonany poprawnie. Jak to sprawdzić?

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Jak sprawdzić czy spis powszechny został wysłany? Za odmowę spisu - konsekwencje

Przede wszystkim, aby sprawdzić czy spis odbył się poprawnie, należy upewnić się czy zalogowaliśmy się na właściwej stronie. Logowanie do aplikacji spisowej znajduje się pod tym adresem: https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations. Kolejno trzeba postępować zgodnie z instrukcjami, które będą się ukazywać. Na sam koniec pojawi się komunikat, który jest gwarancją poprawnego spisu. Dotyczy on potwierdzenia udziału w spisie powszechnym. Drugim potwierdzeniem jest komunikat, który trafi na nasz adres e-mail. Informuje on o możliwości udziału w loterii. Jeśli oba komunikaty pojawiły się po dokonaniu spisu - nie musisz się martwić. Na pozostałych czeka kara grzywny. 

Do kiedy trwa spis powszechny? To już ostatni moment

Spis powszechny rozpoczął się 1 Kwietnia 2021 a jego termin mija 30 Września 2021. Jest to jedyny i ostateczny termin. Spis powszechny odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale bądź czasowo na terenie Polski. Jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli.

Jak wziąć udział w loterii spisu powszechnego? Sam spis to za mało

Oprócz maila z potwierdzeniem, który otrzymamy po dokonaniu spisu, na nasz adres internetowy przyjdzie też unikatowy kod, który możemy wykorzystać do wzięcia udziału w loterii. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, szesnaście osób otrzyma nowoczesny samochód. Więcej informacji znajdziemy tutaj: https://loteria.spis.gov.pl/. W przypadku spisu przez telefon, udział w loterii również jest możliwy.

Spis powszechny 2021 infolinia: Upewnij się, czy spis przebiegł pomyślnie

Jeśli masz trudności z dokonaniem spisu, lub chcesz uzyskać więcej informacji, możliwa jest rozmowa telefoniczna. Na wszystkie pytania dotyczące Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 uzyskasz odpowiedź dzwoniąc pod numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Więcej o: