Bon turystyczny dla emerytów. Seniorzy czekają na dofinansowanie wypoczynku. Sejm nadal nie zajął się sprawą

Bon turystyczny dla emerytów miał zostać wprowadzony od 1 września 2021 roku. Wielu emerytów i rencistów pyta, jak złożyć wniosek, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Na razie składanie wniosków nie jest możliwe. Od kiedy ruszy bon turystyczny dla emerytów?

Od zeszłego roku rodziny z dziećmi otrzymują dofinansowanie na wakacje w postaci 500 zł na każde dziecko. Bon turystyczny umożliwił wyjazd na wakacje wielu dzieciom, a do tego jest dużym wsparciem dla branży turystycznej, która przechodzi kryzys po lockdownie spowodowanym pandemią. W czerwcu wpłynął do sejmu projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, który rozszerza katalog osób uprawnionych do otrzymania bonu turystycznego o grupę emerytów i rencistów. Zgodnie z zapowiedziami ustawa miała wejść w życie 1 września 2021. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów. Dlaczego seniorzy nadal nie mogą skorzystać z dofinansowania wypoczynku?

Do tej pory sejm nie zajął się nowelizacją ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, choć senat uchwalił ją już w czerwcu. Posłom najwyraźniej nie spieszy się z podjęciem tematu - na omówienie ustawy o bonie turystycznym nie znaleźli czasu przez wakacje, a także nie włączyli jej do harmonogramu obrad 29 września. Nie wiadomo zatem, kiedy sejm podejmie prace nad Polskim Bonem Turystycznym dla seniora i ostatecznie uchwali ustawę. 

Bon turystyczny dla emerytów. Seniorom zostanie niewiele czasu na wykorzystanie bonu

Jeśli w ogóle nowelizacja ustawy o Polskim Bonie Turystycznym wejdzie w życie w aktualnej formie, to seniorzy będą mieli mało czasu na wykorzystanie bonu. Projekt ustawy złożony w sejmie zakłada, że możliwość płatności bonem seniorzy będą mieli do 31 marca 2022 roku. Przyznanie bonu seniorom na okres od 1 września 2021 do 31 marca 2022 zdaniem senatu miało zwiększyć ruch turystyczny poza sezonem i dzięki temu wesprzeć branżę turystyczną. 

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że jeśli nowelizacja ustawy wejdzie w życie, to czas na wykorzystanie bonu przez seniorów zostanie wydłużony. 

Więcej o: