Narodowy Spis Powszechny. Został jeden dzień na spisanie się! Tutaj znajdziesz punkt spisowy w twojej okolicy

Kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Czasu na spisanie się zostało już naprawdę niewiele. Za niewzięcie udziału w spisie grożą kary pieniężne, dlatego lepiej znaleźć chwilę na dopełnienie obowiązku. Jak się spisać przez internet? Gdzie znaleźć najbliższy punkt spisowy?

1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Czasu na dopełnienie obowiązku spisowego było więc sporo, jednak do tej pory wiele osób jeszcze się nie spisało. Czasu jest już naprawdę mało. Tylko do czwartku 30 września można wziąć udział w spisie powszechnym. Warto zaznaczyć, że spis jest obowiązkowy dla wszystkich osób mieszkających stale lub czasowo na terenie Polski. 

Zobacz wideo Koniec ustaw anty-LGBT? Fogiel: Nie słyszałem, żeby gdzieś były przyjęte

Narodowy Spis Powszechny przez internet

W tym roku po raz pierwszy w historii spis powszechny odbywa się przez internet. Jest to główna forma zbierania danych od respondentów. Aby wziąć udział w spisie ludności, wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl i przejść do aplikacji spisowej. 

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek problemy, możesz zadzwonić na infolinię spisową: 22 279 99 99. Tam konsultanci pomogą ci wypełnić formularz. 

Spis powszechny. Znajdź punkt spisowy w swojej okolicy 

Z myślą o wszystkich tych, którzy nie mają możliwości samodzielnego spisania się przez internet w domu, na terenie całego kraju powstały liczne punkty spisowe, gdzie można wypełnić formularz spisowy samodzielnie lub korzystając z pomocy dyżurujących urzędników. Listę punktów spisowych działających w każdym województwie można sprawdzić na stronie: https://spis.gov.pl/punkty_spisowe. Listy można pobrać klikając w odpowiednie województwo na mapie lub jego nazwę na liście pod mapą.

Narodowy Spis Powszechny. Kara za niespisanie się jest wysoka

Za niewzięcie udziału w spisie powszechnym grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. złotych. Kara czeka także tych, którzy przekażą dane niezgodne ze stanem faktycznym. Za podanie fałszywych informacji grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Więcej o: