500 plus dla seniora to szansa na kolejny zastrzyk gotówki. Kto dostanie świadczenie?

Niektórzy emeryci już niedługo otrzymają dodatek 500 plus dla seniora. Pieniądze nie przysługują jednak każemu. Należy spełnić określone warunki, aby zyskać dodatkowe świadczenie.

Dodatek 500 plus dla seniora już niedługo trafi na konta wielu najstarszych obywateli. Kto może ubiegać się o dodatkowe świadczenie? Pieniądze nie przysługują wszystkim. Należy spełnić określone warunki, a także złożyć wniosek. Wypłata 500 plus dla seniorów trafi na ich konta już niedługo. W podobnym czasie mają szansę też na inne świadczenia. W listopadzie wchodzi w życie 14 emerytura, która również poprawi sytuację materialną wielu seniorów. Sprawdź, jak otrzymać kolejne świadczenie.

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Jak ubiegać się o 500 plus dla seniora? Konieczne jest złożenie dokumentów

Aby otrzymać 500 plus dla seniora konieczny jest wniosek. W przypadku pozostałych świadczeń takich jak czternasta emerytura, składanie wniosku nie jest niezbędne. W tym przypadku ZUS musi otrzymać następujące dokumenty:

  • orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  • dokumentację medyczną;
  • dokumenty, które mogą wpłynąć na rozpatrzenie wniosku (np. dokumentacja z lecznicy rehabilitacyjnej).

Wygrana Loteria szczepionkowa - wyniki. Kto wygrał 100 tys. złotych, a kto samochód?

Który emeryt może ubiegać się o 500 plus dla seniora? Są wyjątki

Niestety nie każdy emeryt może otrzymać świadczenie 500 plus dla seniora. Ważny jest m.in wiek. Senior musi mieć ukończone 75 lat, a także posiadać oświadczenie o tym, że jest niezdolny do samodzielnej egzystencji lub pobiera zasiłek pielęgnacyjny. Liczy się także próg dochodowy. Senior nie może przekroczyć progu 1727,08 złotych brutto. W przypadku przekroczenia progu działa zasada "złotówka za złotówkę". Oznacza to, że kwota świadczenia będzie obniżana o 1 zł wraz z przekroczeniem o 1 zł kryterium dochodowego.

Botki na słupku Biedronka sprzedaje botki na jesień za 89,90 zł. Podobne są w CCC i Deichmann

Kiedy wypłata 500 plus dla seniora? Emeryci dostaną pieniądze już niedługo

Zgodnie z obietnicami rządu, 500 plus dla seniora będzie wypłacane już w listopadzie 2021. Pełna kwota wyniesie 1500 złotych. Oznacza to, że mogą spodziewać się zastrzyku gotówki jeszcze w tym roku.

Więcej o: