Dodatkowe comiesięczne 200 zł dla seniorów. Kto otrzyma dodatkowe pieniądze? Trzeba spełnić określone warunki

W ostatnich latach rząd stara się wspierać seniorów na wiele sporów. Poza takimi świadczeniami jak trzynasta czy czternasta emerytura jest kilka innych świadczeń, o które mogą się starć. Wśród nich jest również dodatkowe 200 zł, choć te pieniądze mają trafić tylko do 20 tys. seniorów.

Interesujesz się tematyką świadczeń? Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Dodatkowe 200 zł nieprzewidziane jest tym razem dla najbiedniejszych seniorów. Można mieć wysoką emeryturę, a również się o nie ubiegać. Tym razem pieniądze mają trafić do strażaków ochotników. Poza samym byciem w Ochotniczej Straży Pożarnej trzeba spełnić kilka innych wymagań. Poniżej przedstawimy jakich dokładnie. 

Zobacz wideo Borys: Największym zagrożeniem społeczno-gospodarczym w tym stuleciu jest demografia

Zdjęcie ilustracyjne: umowa zlecenie Umowa zlecenie a emerytura - zostaniemy bez pieniędzy?

Dodatkowe 200 zł dla seniorów z Ochotniczej Straży Pożarnej

Dodatki dla emerytów mają być zapisane w specjalnej ustawie. Znajdziemy tam również dodatek dla  strażaków ochotników. Rząd postanowił docenić, tą często niedocenianą ochotniczą pracę strażacką. Jeśli w przeszłości byłeś zapisany do jednostki OSP i spełniasz kilka innych wymagań, możesz liczyć na dodatkowe pieniądze.

Jednym z nich jest wiek, w przypadku pań to 20 lat służby i osiągnięcie wieku 60 lat, a w przypadku panów 25 lat służby i wiek 65 lat. Co więcej, aby otrzymać dodatek, przez wszystkie lata służby trzeba było wyjeżdżać minimum raz w roku na akcję strażacką. 

Emerytura Emerytura pomostowa, warunki są restrykcyjne

Gdzie złożyć wniosek o dodatek do emerytury. Tym razem nie będzie to ZUS

Większość świadczeń, o jakie starają się seniorzy składane są w ZUS, lecz nie tym razem. Ubiegając się o dodatkowy zastrzyk gotówki, emeryci będą musieli złożyć odpowiednie dokumenty u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej. Wysokość dodatku to 200 zł, a za wypłatę pieniędzy będzie odpowiadało MSWiA, czyli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, będzie wypłacana dożywotnio co miesiąc.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: