Dodatkowe 200 złotych co miesiąc dla seniora. Ta grupa emerytów może liczyć na kolejne świadczenie

Niektórzy emeryci mogą liczyć na kolejne świadczenie. 200 złotych dla seniora to dodatek, który przysługuje tylko nielicznym. Świadczenie będzie wypłacane co miesiąc. Kto je otrzyma?

Więcej artykułów na ten temat przeczytacie na stornie głównej Gazeta.pl

Najniższa emerytura w Polsce wynosi w 2021 roku 1250,88 zł brutto. Oznacza to, że osoby pobierające minimalną emeryturę otrzymują 1066,66 zł "na rękę". Ta kwota nie zadowala, a zdaniem wielu seniorów zmusza do życia na niewystarczającym poziomie. To ponad 50 złotych więcej niż w ubiegłym roku, co także nie satysfakcjonuje emerytów. Rząd stara się zapewnić najstarszym obywatelom kolejne świadczenia. Mogą liczyć na trzynastą i czternastą emeryturę, 500 plus dla seniora i dodatkowe 200 złotych, jeśli spełnią określone warunki. Kto może je otrzymać? Dostaną je tylko nieliczni.

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

200 złotych dla seniora, ale nie dla każdego. Ta grupa ma szczególne przywileje

200 złotych mogą otrzymać emeryci, którzy wykazali się przez lata w pewnym zawodzie. Za służbę innym i ratowanie pozostałych obywateli, należy im się dodatek, który wyróżni tą ważną funkcję społeczną. Rząd postanowił zaznaczyć istotny dla kraju charakter wykonywanej pracy przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Otrzymają 200 złotych do emerytury, ale muszą spełnić określone wymagania. Liczy się m.in staż wykonywanego zajęcia i dalsza gotowość do niesienia pomocy. Kto może dostać świadczenie?

Nadmiar kartkówek, sprawdzianów czy zadań domowych powoduje, że dzieci funkcjonują w przewlekłym stresie, a ten zabija efektywne uczenie się. Odbija się też to na ich relacjach z rodzicami, którzy ślęczą z nimi nad zadaniami i którym nierzadko puszczają przy tym nerwy Matczyna emerytura nie tylko dla mam. Konieczny wniosek

200 złotych dla seniora - warunki. Konieczny m.in wniosek, aby dostać świadczenie

Senior, aby otrzymać dodatkowe 200 złotych do emerytury musi osiągnąć wiek emerytalny. Jest to 60 lat w przypadku kobiet i 65 w przypadku mężczyzn. Liczy się również staż pracy. Kobiety muszą odbyć służbę 20, a mężczyźni 25 lat. Senior musi też chociaż raz w roku wyjeżdżać na akcję OSP i aktywnie brać w niej udział, będąc gotowym do niesienia pomocy. Należy również złożyć wniosek, ale nie w ZUS.

Emeryci Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny i kto się o niego ubiega?

200 złotych dla emerytów, którzy złożą wniosek. Gdzie należy go złożyć?

Za wypłatę świadczeń 200 złotych dla seniora odpowiada MSWiA, a wniosek należy złożyć u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej. Również on odpowiada za rozpatrzenie wniosku. Jeśli senior otrzyma zgodę na świadczenie, to dobrą wiadomością jest to, że będzie wypłacane dożywotnio.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: